17. února 19.30 hodin
OPRAVDOVÁ KURÁŽ
USA, western, 109 minut, vstupné 80 korun, do 12 let nevhodný, s titulky.
Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Mattie je na svůj věk nezvykle dospělá a pragmatická a má tak jasnou představu, jak spravedlnosti pomoci. Najme si Roostera Cogburna, legendární prodlouženou ruku zákona, jejíž štít ovšem povážlivě rezne pod hektolitry vypitého alkoholu. S Cogburnem se vydávají v Chaneyho stopách. Nejedou ale sami. Doprovází je lehce upovídaný Texas Ranger LaBoeuf, který chce psance chytit za jinou spáchanou vraždu. To v pronásledovacím týmu vytváří silné napětí, protože Mattie trvá na tom, aby Chaney pykal jen za vraždu jejího otce.
Hrají: Hailee Steinfeld, Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper.

18. února 19.30 hodin
ČERNÁ LABUŤ
USA, drama, 108 minut, vstupné 90 korun, do 15 let nevhodný, s titulky.
Snímek sleduje příběh Niny, baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Žije s matkou Ericou, bývalou balerínou, která své profesní ambice nikdy zcela nenaplnila podle svých představ a tak teď alespoň nadšeně podporuje kariéru své dcery. Když se umělecký šéf baletu Thomas Leroy rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth Macintyre, Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily, která na Leroye velmi zapůsobí svou smyslností a pro Ninu se tak okamžitě stává velkou konkurencí. “Labutí jezero” totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost.
Hrají: Natalie Portman, Vincent Cassel, Mila Kunis, Winona Ryder, Barbara Hershey.

19. února 15.30 hodin
GNOMEO A JULIE, 3D
USA, animovaný příběh, 75 minut, vstupné 120 korun, mládeži přístupný, český dabing.
Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Režisérem filmu je tvůrce Shreka 2 Kelly Asbury, scénář napsal Mark Buton, který je autorem úspěšného Madagaskaru, což je záruka zábavného příběhu, u kterého se budou bavit děti i dospělí. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod.
V českém znění: Jan Dolanský, Tereza Bebarová, Pavel Liška, Tatiana Vilhelmová, Petr Rychlý, Petr Oliva.

19. února 19.30 hodin
HON NA ČARODĚJNICE
USA, dobrodružný, 113 minut, vstupné 80 korun, do 12 let nevhodný, s titulky.
Dva přátelé se ve 14. století vrací z křižáckých výprav do rodného města, které je zdecimováno morovou epidemií. Dívku obviněnou z jejího vyvolání a z čarodějnictví mají rytíři dopravit do odlehlého opatství pro vymítačské rituály a následný proces. Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly, kterým budou muset čelit, je postaví na samou hranici smrti a ohrozí i rytířský slib zajistit dívce spravedlivý soud.
Hrají: Nicolas Cage, Ron Perlman, S.C.Moore, Claire Foy.

20. února 15.30 hodin
GULLIVEROVY CESTY, 3D
USA, dobrodružný, 87 minut, vstupné 130 korun, mládeži přístupný, český dabing.
V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem, ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr.
Hrají: Jack Black, Emily Blunt, Jason Segel, Billy Connolly, Amanda Peet.