23. února 19.30 hodin
127 HODIN
USA, drama, 93 minut, vstupné 80 korun, do 12 let nevhodný, s titulky.
Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a …
Hrají: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn, Treat Williams.

24., 25. února 19.30 hodin
OSTROV SVATÉ HELENY
ČR, roadmovie, 83 minut, vstupné 75 korun, mládeži přístupný.
Muž bez ženy, Táta bez dcery, Kamarád bez parťáka… Příběh zpěváka Františka, člověka sobeckého i milujícího, který se živil jako hudebník na zaoceánských výletních lodích. Postupně se odcizil své rodině a zůstal sám. Na radu přátel se vydává hledat dceru do tisíc kilometrů vzdálené krajanské vesnice Svatá Helena v rumunském Banátu. Setkání s lidmi, kteří žijí v souladu s Bohem a přírodou a pátrání po dceři, která o sobě nedává vědět, nakonec smíří Františka s myšlenkou, které se s přibývajícím věkem tak bojí, že dožije život ve vyhnanství samoty.
Hrají: Laďa Kerndl, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Slavíková, Bolek Polívka, Pavel Bobek.

26. února 18.45 hodin
IFIGENIE NA TAURIDĚ
Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Francouzské nastudování s českými titulky, vstupné 300 korun, přibližná délka přenosu 2 hodiny 45 minut.
Susan Graham a Plácido Domingo v hlavních rolích Gluckovy moudré interpretace tohoto řeckého mýtu. V promyšlené inscenaci Stephena Wadswortha, která měla premiéru již v roce 2007, se objeví i tenorista Paul Groves. Orchestr Metropolitní opery bude dirigovat Patrick Summers.
Účinkují: Susan Graham, Plácido Domingo, Paul Groves, Gordon Hawkins.

27. února 19.30 hodin
HEZKÉ VSTÁVÁNÍ
USA, komedie, 107 minut, vstupné 80 korun, mládeži do 12 let nevhodný, s titulky.
Becky Fullerová je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví, jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru.
Hrají: Rachel McAdams, Harrison Ford, Diane Keaton, Patrick Wilson.