Kutnohorské děti tak budou mít opět možnost společně vytvořit městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru. „Nejedná se o komerční aktivitu, ale o dobrovolnický projekt, jehož cílem je povzbudit dětskou kreativitu a fantazii, naučit děti spolupracovat i učit zaujmout postoj k důležitým životním otázkám,“ zmínil Miloš Hejzlar, kazatel z Církve bratrské, který tuto akci v Kutné Hoře zaštiťuje.

V Kutné Hoře se bude Legoprojekt konat od 12. do 15. května ve sboru Církve bratrské Kutná Hora. Ve čtvrtek a v pátek bude stavba probíhat od 15.30 do 18.30 hodin, v sobotu se pak bude stavět od 15 hodin do 18 hodin. Výsledné dílo bude slavnostně odhaleno a městečko otevřeno v sobotu v 18.30 hodin při rodinném setkání. „Na toto slavnostní shromáždění mohou děti pozvat i své rodiče a ukázat, co se podařilo vytvořit,“ dodal. Legové městečko bude možné zhlédnout také v neděli 16. května odpoledne.

Akce je určena pro děti od šesti do dvanácti let. „Přihlásit děti ke stavbě není nutné, ale je to vítané, protože počet stavějících dětí na jedno odpoledně je limitován,“ připomněl Hejzlar.