„Moc se těším na setkání se svými příznivci, kteří si ke mně každoročně najdou v Kutné Hoře cestu,“ poznamenala mladá malířka. Tu budete moci sledovat při tvoření již od této soboty od 10 hodin na turistické křižovatce u Kaple Božího těla. Během následujících dní bude pracovat na liniích kostela svatého Jakuba, který se bude postupně objevovat na čtvrtce pod názvem „Jakubův žebřík do nebe“.

„Na předešlých obrazech jsem už malovala podzemí i chrám svaté Barbory a teď se chci věnovat Jakubu. Mám ho ráda a i mezi Kutnohoráky je velmi oblíbený,“ zmínila malířka, která si mezi jednotlivými tahy pastelky povídá s kolemjdoucími, co si k ní najdou cestu.

Zároveň si všichni mohou prohlédnout výstavu jejích obrazů přímo v kapli. Najdou tam díla, která vznikla v Kutné Hoře, ale i ta, co za celý rok namalovala na různých dalších místech.

A jaký byl tedy pro ni ten uplynulý rok? „Považuji ho za přelomový, protože vyšla i má kniha Duše stromů. Hodně jsme cestovali po dalších místech v České republice například teď jsme byli v ZOO v Liberci,“ přiblížila Marie Brožová. Její první knižní počin má propojit malování s vyprávěním. V knize je šestadvacet příběhů stromů. „Každý strom má svoji duši. Setkává se s lidmi a těm předává tu svoji duši,“ prozradila s tím, že tak chtěla svými příběhy, které jsou leckdy tvrdě realistické, oslovit dospělé čtenáře.

S Marií Brožovou a jejím obrazem kostela svatého Jakuba se můžete setkat od 28. června až do 6. července vždy od 10 do 17 hodin.