Jako tradičně hlavní organizátor plesu Karel Vašíček pozval hudební hosty, tentokrát to byl nejen muzikálový Ježíš Kamil Střihavka, členka nyní již rozpadlé vokální skupiny Holki Klára Kolomazníková, syrovým rockem sál rozparádil Kabát Revival a krále popu Michaela Jacksona připomenul Pavel Janák.

K tanci vyhrávaly čáslavský orchestr Jel Band a diskotéka Jirky Brejníka, dole v restauraci pak kapela Starý klády z Bratčic, u salonků k rautu Hradecká cimbálová muzika.

Specialitou bálu jsou nejen jinak příliš neviděné taneční róby většiny zúčastněných, ale i soutěž o ceny nahrazující jinde konanou tombolu - organizátoři totiž losují útržky vstupenek.

Pro hlavní výhru, motocykl, si dlouho nikdo nešel, pak přišel muž v uniformě: „Já jsem tuto vstupenku našel už na začátku plesu na zemi a položil jsem ji na pult u baru. Protože jsem si číslo pamatoval, šel jsem se tam teď podívat a ona tam pořád ležela. Já ale u toho stolu nesedím a není moje,“ přiznal čestný muž.

Když ani organizátor Karel Vašíček u losovaného stolu nikoho nenašel, losovalo se znovu, to už se šťastný výherce rád dostavil a druhý den dopoledne si motocykl osobně vyzvedl.

Zdeněk Hejduk