Již několik let je snahou organizátorů poskytnout příchozím do budovy bývalé školy odpočinek, služby, informace, rozšíření obzorů vědění a zájmové aktivity malým i velkým.

Snahou ale také je, přicházet s novými nápady a pořady. Jedním z nich je chystané talk show Václava Veselého, herce, moderátora, pedagoga a také kuchaře, žijícího a působícího v kutnohorském Kaňku.

Pořad Vaříme v Mozaice aneb Co se skrývá pod pokličkou? je o vaření a povídání si se známými lidmi - osobnostmi Kutné Hory a okolí. Diváci se v přímém přenosu zúčastní skutečného vaření a přípravy malého pohoštění podle receptu pozvaného hosta, který jim předvede nejen své kulinářské umění, ale dá jim nahlédnout také pod svou životní pokličku.

Pilotním dílem ho devátého prosince odstartuje herečka Naďa Konvalinková, kterou si Václav Veselý do pořadu pozval jako svou hereckou, moderátorskou a kuchařskou kolegyni z pořadu Pochoutky, vysílaného v Českém rozhlasu Region. Dalšími oslovenými hosty pak mohou být například jazzman světového významu Pavel Jakub Ryba, kutnohorský fotograf Jaromír Procházka, akademická malířka Jitka Jelínková, muzikant Luboš Pospíšil, zpěvačka Lucie Nosová a řada dalších osobností.