Festival tentokrát nabídne osm scén. Na pěti z nich se vystřídá přes sto třicet účinkujících, na ostatních budou moci návštěvníci například sledovat filmy nebo si vyzkoušet hudební nástroje.

Letní Sázavafest slaví letos deset let trvání. Na počest jubilea si pořadatelé připravili řadu překvapení, novinek a pozvali množství osobností domácí i zahraniční hudební scény. Letošní ročník se ponese v duchu návratů hudebních legend a ohlédnutí zpět, a to nejen na začátky festivalu, ale i některých účinkujících, kteří stáli u jeho zrodu.

Z českých (a slovenských) luhů a hájů se představí například Marta Kubišová, Peter Lipa, Ivan Král, Blanka Šrůmová, Michal Prokop, Vladimír Mišík, Radim Hladík, Věra Bílá, Ivan Hlas, Vlasta Třešňák, Jiří Schmitzer, Jan Spálený, Luboš Pospíšil a samozřejmě ještě mnoho dalších. Unikátní show chystají pro své fanoušky kapely Mandrage a kutnohorské Rybičky 48, které spojí své síly ve společném vystoupení.

Mezi nejznámější zahraniční hosty patří bezesporu britská kapela Chumbawamba v současnosti vyznávající spíše písničkářský styl s akustickým hraním. Diváci se mohou těšit na směsici punku, folku a popu v podání tohoto hudebního chameleona, který nabídne jak starší hity, tak i skladby z nejnovějšího alba ABCDEFG vydaného letos na jaře.

close zoom_in

Luboš Pospíšil

Dalším velkým lákadlem jsou kalifornští Papa Roach, kteří na Sázavafestu představí své nové live album. Zpoza velké louže dorazí také Dog Eat Dog, jejichž exkluzivní vystoupení bude zároveň oslavou dvacetileté kariéry. O skutečný a nejen hudební zážitek se postará další hvězdný host, finští Leningrad Cowboys, známí z kultovních děl režiséra Aki Kaurismäkiho. “Kovbojové“ si totiž speciálně letošní festival připravili světovou premiéru show v mexickém stylu s názvem “Patria O Muerte“. Vystoupení je ve spojení s jejich nezaměnitelnou image příslibem zcela nezapomenutelné show plné recese.

Produkce festivalu plánuje také zlepšení komfortu návštěvníků, přibudou toalety, rozšíří se počet sprch a pro prvních osm tisíc ubytovaných ve stanovém městečku připraví takzvaný bezpečnostní balíček obsahující kódovací zámek na stan, kondomy a sadu karet na poker.

Prohlédněte si fotografie z loňského ročníku Sázavafestu.

close zoom_in

Rybičky 48