Dalším hostem Václava "Wendy" Veselého, moderátora pořadu Vaříme v Mozaice aneb Co se skrývá pod pokličkou, byla zpěvačka a tanečnice Lucie Nosová. Opět bylo plno, zájem o povídání a vaření s populárními osobnostmi je velký. Společně s Václavem Veselým a jeho kuchařským asistentem Danielem Dvořákem přichystala Lucie Nosová přítomným svá oblíbená pečená rajčata a pšeničný bulgur s jogurtem. Prostřednictvím otázek měli přítomní znovu možnost nahlédnout i pod "životní pokličku" zpěvačky vystupující se skupinou Lisopea. A aby toho nebylo dost, v příjemné atmosféře došlo i na písničky a taneční vystoupení.

Kuchařské talk show v centru Mozaika se zatím daří udržet si přízeň diváků. Příštím hostem pořadu bude 16. února známý kutnohorský fotograf Jaromír Procházka, který, kromě vynikajících fotografií a povídání o nich, nabídne příchozím pokrm, který prý zaručeně nebude vegetariánský!

Recepty Lucie Nosové

Pečená rajčata

Suroviny:
rajčata (množství podle apetitu jedlíků)
bílá paprika (1/2 množství rajčat)
olivový olej na podlití (nešetřit)
česnek (podle česnekové náruživosti)
oregano nebo provensálské koření
tvrdý plátkový sýr, nejlépe Gouda

Postup:
Rajčata rozpůlíme, poklademe na pekáč řeznou plochou nahoru. Mezi rajčata dáme podélně nakrájenou papriku, posolíme, podlijeme olivovým olejem s trochou vody, posypeme oreganem nebo provensálským kořením a nakrájeným česnekem. Dáme pekáč do mírně předehřáté trouby a pečeme asi 20 minut. Ke konci pečení klademe na rajčata plátky sýra a necháme ho roztéct a zezlátnout. Podáváme s vařeným couscousem, brambory či těstovinami.

Pšeničný bulgur s jogurtem

Suroviny:
pšeničný bulgur (zakoupený balíček je zhruba pro tři osoby)
3x ovocný jogurt (jakákoliv příchuť)
1x loupané mandle
1x lískové oříšky
hroznové víno
jablka
banány
mletá skořice

Postup:
Uvaříme pšeničný bulgur podle návodu a přidáme jogurty a ostatní suroviny podle chuti. Umělecky ozdobíme rozvernou rukou.

Lucie Nosová - zpěvačka, hudební skladatelka a textařka, tanečnice, členka hudební skupiny Lisopea, učitelka angličtiny. Ve znamení Kozoroha si svými tvrdými rohy razantně a rezolutně razí svou životní cestu. Uchvácena flamengem dupe každý týden hrdě a energicky do podlahy. Jindy se zas v orientálních rytmech vlní a natřásá. Nakonec si pak zatančí s ohněm, aby si tak udržela oheň vnitřní. Pomýšlí i na nový druh tance, který originálně vytvoří. Hrála a zpívala například ve Velkém sále Lucerny, v kostelech a na půvabných historických místech Kutné Hory, v klášteře Chotěšov, na esoterických festivalech Biostyl a Esotera a spoustě dalších míst.

Prohlédněte si fotogalerii, snímky a recepty Nadi Konvalinkové z pilotního pořadu v Mozaice najdete ZDE.