Jako první host Václava "Wendy" Veselého, moderátora pořadu Vaříme v Mozaice aneb Co se skrývá pod pokličkou, se představila divákům v Mozaice Naďa Konvalinková. Podle očekávání bylo vyprodáno, zájem o povídání a vaření s populární herečkou byl velký. Společně s Václavem Veselým a jeho kuchařským asistentem Danielem Dvořákem naservírovala Naďa Konvalinková přítomným své oblíbené staročeské zelňáky a k tomu i pořádnou porci povídání o divadle, filmu, vánocích a životě vůbec. Nutno říct, že divákům chutnalo obojí.

Kuchařská talk show v centru Mozaika má nakročeno k velkému úspěchu. Příštím hostem pořadu bude devatenáctého ledna zpěvačka, tanečnice a kytaristka Lucie Nosová.

Recept Nadi Konvalinkové

Staročeské zelňáky

Suroviny:
Hladká mouka, kysané zelí, sádlo i se škvarky (nejlépe čerstvé), sůl, kmín, mléko

Postup:
Na vál dáme mouku přisypeme zelí a škvarky, sůl, kmín a přidáme mléko. Zpracujeme těsto. To vyválíme na plát o síle cca 1,5 cm. Z toho tvořítkem (obrácenou skleničkou na víno) vykrájíme kolečka, která klademe na vymaštěný plech. Dáme do trouby zapéct při teplotě asi 200 stupňů. Pečeme 20-30 minut do růžova. Nejlepší jsou když je necháme uležet do druhého dne.

Poznámka:
Podáváme k vínu nebo pivu.

Dietní zelňáky

Suroviny:
500 g kysaného zelí, 250 g netučného tvarohu, 250 g hladké mouky, sůl, pepř.

Postup:
Z uvedených ingrediencí vypracujeme těsto, vyválíme plát a rozkrájíme na čtverce přibližně 5 x 5 cm.
Pečeme do růžova v troubě, na plechu vyloženém pečícím papírem.

Z uvedeného množství je asi 50 ks zelňáků.

Naďa Konvalinková se narodila 18. dubna 1951 v Praze. Dětství prožila v centru Prahy a v Chrasti u Chrudimi. Dramatickou průpravu získávala už v lidové škole umění a pokračovala i na Gymnáziu Jana Nerudy v Hellichově ulici. Odmaturovala v roce 1969 a dále pokračovala ve studiu na DAMU. V roce 1973 nastoupila do angažmá v plzeňském divadle J. K. Tyla. V roce 1976 dostala za roli Mimi v Čapkově Loupežníkovi nabídku hostovat v Městských divadlech Pražských. Ještě tentýž rok jí bylo nabídnuto angažmá, ve kterém zůstala do roku 1993. Za tuto dobu se objevila v mnoha úspěšných hrách. Byly to například Drobečky z perníku, Nové mládí starého pána nebo muzikál Chicago. Dnes je herečkou na volné noze. Hostuje v divadlo Bez zábradlí, ABC, U Hasičů, Branickém divadle a dalších. V poslední době se objevuje v úspěšných komediích S tvojí dcerou ne nebo Štika k obědu. Z bohaté filmografie jmenujme snímky Honza málem králem, Adéla ještě nevečeřela nebo Mladý muž a bílá velryba. Dlouhodobě spolupracuje s televizí a rozhlasem. Od roku 2004 moderuje v Českém rozhlase Region zábavný pořad o vaření Pochoutky. Je patronkou Nadace Rozum a cit, věnuje se dabingu, miluje cestování, přírodu, moře a potápění. Ráda tráví volný čas na chatě na Slapech.