V sále místního hostince se po celý víkend konala výstava s názvem Ze Zbyslavi až na konec světa. ,,Dobrovolné vstupné, které se vybere, půjde jako dary na opravu kostela,“ řekla předsedkyně občanského sdružení Za záchranu kostela Nejsvětější Trojice ve Zbyslavi Zdeňka Kropáčková.

Od sobotního rána si tak mohli návštěvníci obrazy, které zachycují krásy okolí Zbyslavi, Hannoveru a různých evropských měst nejen prohlédnout, ale i také přímo na místě zakoupit.

„V místním rozhlase jsme se dozvěděli o výstavě, tak jsme se zašli podívat a obrazy jsou opravdu vynikající,“ chválil povedenou akci jeden z návštěvníků, Václav Mukařovský. ,,Název Ze Zbyslavi až na konec světa má spojitost s tím, že jsem měla štěstí a příležitost podívat se i do jiných zemí a částečně v těch zemích také bydlet. Z těchto míst jsem namalovala několik obrazů, proto jsme zvolili ve spolupráci s organizátory výstavy tento název,“ vysvětlila malířka Eva Kordulová-Procházková.

Netradičně dopolední vernisáž byla zahájena hudebním vystoupením australského rodáka Colina Edwardse, který žije ve Zbyslavi. Barevné malby doplnily i velkoformátové fotografie s přírodními motivy od fotografky a novinářky Moniky Pravdové. Tato kulturní událost přilákala nejen obyvatele ze Zbyslavi a blízkého okolí, ale i z Prahy či Německa, kde malířka šest let žila.