Na svém kontě má režisér už také jeden film o Zruči nad Sázavou nazvaný Můj zakletý zámek. Dokument vysílala Česká televize.

Zámek město odkoupilo od restituentů za třiadvacet milionů korun a nyní objekt po rozsáhlých rekonstrukcích, které si vyžádaly 130 milionů korun, otevřelo veřejnosti.

Plánujete natočit pokračování filmu o historii zručského zámku?
Můj zakletý zámek zachycuje historii mé rodiny ve spojení se zámkem i také to, jak zámek přecházel pod město. Jednu dobu jsme byli majitelé a já jsem se sám zasazoval o to, aby se objekt za nějakou spíše symbolickou cenu prodal městu. Od té doby jsem dál točil a mám natočeno několik fází rekonstrukce zámku až do dneška. V točení budu dál pokračovat a z toho všeho vznikne nový film. Buď to bude druhý díl Můj zakletý zámek, nebo oba díly spojím do jednoho.

Kdy by tak asi měl spatřit světlo světa váš nový film?
Myslím, že reálné by to bylo na podzim nebo v zimě tohoto roku.

Bydlel jste někdy na zručském zámku?
Ne. Narodil jsem se v Kutné Hoře a žil jsem jako malé dítě v Hodkově. Ve dvou letech nás z Hodkova vyhodili. Hodkov patřil mému dědečkovi a Zruč patřila jeho bratru.

Jste spokojený s tím, jak nyní zámek vypadá? Bylo pro vás těžké zámek prodat?
Dlouho jsem přemýšlel o tom, jak to má jít se zámkem dál. Pak jsem si řekl, že takové možnosti jako bude mít město, já mít asi nebudu. Dát dohromady částku přes sto milionů korun je pro soukromou osobu velmi, velmi těžké. Po zralé úvaze jsem byl pro to, aby se zámek prodal městu, které by ho mohlo dát znovu dohromady. A to se také stalo. Teď, když se zámek po rekonstrukci otevřel, mám velký pocit uspokojení. Dopadlo to přesně tak, jak jsem si představoval.

Reportáž ze slavnostního otevření zručského zámku najdete ZDE.