„Kino bude znovu otevřeno zábavnou, trochu šílenou komedií Králíček Jojo. Ztřeštěným způsobem, za nímž stojí do detailu vymyšlený scénář, se budou diváci bavit celý večer,“ řekla ředitelka kina Lada Bartošová.

Pro následující dny jsou podle ní zvoleny i další filmy, které mohou lidem zvednout náladu. Na programu je poslední díl Johnnyho Englishe s Rowanem Atkinsonem, česká komedie Případ mrtvého nebožtíka nebo výpravný historický snímek Marie, královna skotská. Dětem patří sobotní promítání animovaného filmu Leo Da Vinci: Mise Mona Lisa.

„Jsme rádi, že jsme se konečně dočkali otevření kina, i když omezení jsou velká, pro provozovatele i pro diváky,“ vysvětlila ředitelka a připomněla, že zaplněna může být pouze poloviční kapacita.

Diváci musí při vstupu předložit nejvýš týden starý PCR test nebo maximálně 72 hodin starý antigenní test, případně doklad o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech nebo doklad o očkování, kdy od první dávky uplynulo nejméně 22 dní. Povinné jsou nadále i respirátory.

Zatím je v sálech kin zakázána konzumace, a tak v Čáslavi nedojde k plánovanému otevření nového občerstvení, které se odkládá na začátek září.

Sál i celé zázemí kina budou po každém promítání dezinfikovány nejen klasickými dezinfekčními prostředky, ale také pomocí technologie UV-C.