Hospodské sály na Silvestra rozproudí kapely Gem a 4G  
Kutná Hora - Silvestrovské veselí při hudbě si bude možné užít také na perifériích Kutné Hory. Shodně ve 20 hodin začnou v neděli 31. prosince setkání v hostinci U Zlatého lva v Sedlci, kde k tanci a poslechu zahraje kapela Gem, a v restauraci Na Baště na Kaňku. Tam hosty stejně jako vloni pobaví kutnohorská formace 4G. Cena vstupenky vždy zahrnuje novoroční přípitek a v případě sedleckého lokálu i večeři.

Star Wars znovu na scéně
Kutná Hora - Další díl kultovní scifi ságy bude mít dnes na programu kutnohorské kino Modrý Kříž. Film Star Wars: Epizoda VIII., který nese podtitul Poslední z Jediů, se bude promítat od 16 hodin. Příběh navazuje přesně tam, kde skončil předchozí film Síla se probouzí. Rey se konečně setkává s posledním mistrem řádu Jedi Lukem Skywalkerem. Velký hrdina je ale zlomený a pro Rey bude velice těžké ho přesvědčit, aby ji zasvětil do tajů Síly. Film kino uvede v českém dabingu a v režii Riana Johnsona se představí Daisy Ridley, Mark Hamill či Carrie Fisher.

V kině promítnou pohádku Přání k mání
Kutná Hora - Kino Modrý kříž promítne 28. prosince od 16 hodin novou českou pohádku Přání k mání. Pohádka s několika příběhy o různých podobách lásky dětské, rodičovské i té největší. Stěžejní motivem filmu je myšlenka, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují.

Roman Dragoun zazpívá v kutnohorském Blues Café
Kutná Hora - Legenda českého rocku, zpěvák a skladatel Roman Dragoun, vystoupí v kutnohorském prostoru Blues Café v pátek 29. prosince. Koncert začne v 19 hodin.

Ochotníci odehrají silvestrovské představení
Kutná Hora - Také letos bude poslední den v roce v Tylově divadle patřit hercům z Ochotnického spolku Tyl. Ti zde tentokrát odehrají známou komedii Světáci. V jevištní úpravě oblíbené filmové komedie se podle herců podařilo z legendárního příběhu zachovat vše, co po několik generací stále baví filmové diváky. Kutnohorští diváci se tak mohou i na divadelních prknech těšit na vtipný a rozverný příběh tří venkovských zedníků.

Novoroční výstup povede na Kaňk
Kutná Hora - Tradiční novoroční výstup na kaňkovské vrchy se uskuteční první den roku 2018, přičemž sraz všech účastníků je ve 13 hodin u Billy. Novoroční výšlap organizuje Zeměpisné a vlastivědné sdružení, spolek podporující poznávání České republiky.

Ohňostroj uvidí na Nový rok
Kutná Hora - Tradiční novoroční ohňostroj se uskuteční 1. ledna v 17.10 hodin. Místo odpálení bude v lokalitě Na Rovinách, přičemž nejlepší výhled bude od chrámu sv. Barbory a jezuitské koleje. Tady budou také od 15 do 18 hodin k dispozici stánky s občerstvením, doprovodný program a různá hudební vystoupení.

Čáslav přivítá rok 2018 velkým ohňostrojem
Čáslav - Novoroční ohňostroj připravují v Čáslavi. Přivítat nový rok ohňostrojem mohou lidé 1. ledna 2018 od 18 hodin na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Na náměstí by zároveň mělo být k dispozici několik stánků s občerstvením a něčím pro zahřátí.

Paběnice zažijí před koncem roku rockový nářez
Paběnice - Předposlední den v roce zažije obec pořádný rockový nářez. V sobotu 30. prosince zde totiž svůj koncert odehraje skupina Derby. Začátek je od 20.30 hodin.

Stolní tenisté se utkají ve vánočním turnaji
Zruč nad Sázavou - Oddíl stolního tenisu SKC Zruč nad Sázavou Tennisline připravil v pořadí osmý ročník turnaje s názvem Vánoční cena dvojic, který se uskuteční ve středu 27. prosince ve sportovní hale ve Zruč nad Sázavou od 8.30 hodin. Turnaj je otevřený registrovaným hráčům od úrovně RP2 a vyšší.

Zpěvačka Petra Černocká hostem na Regionu
Kutnohorsko - Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po 16. hodině zpěvačka Petra Černocká. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Pavlem Kučerou vám Petra Černocká nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se můžete i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu naladíte na frekvenci 100,5 FM.