Vstupenky lze ještě rezervovat či přímo zakoupit, a sice v informačním centru na čáslavském Žižkově náměstí, nebo přímo v Dusíkově divadle. Komu nevyhovuje tento termín, bude mít možnost si zpěváka poslechnout také v divadle v Kutné Hoře, kam zamíří 21. listopadu.

Koncert rozezní bývalou Jezuitskou kolej
Kutná Hora – Galerie Středočeského kraje pohostí ve středu 14. listopadu koncert. Na něm společně vystoupí stipendisté a stipendistky Akademie komorní hudby spolu s nadací Villa Musica Rheinland-Pfalz. Zazní skladby českých i světových skladatelů – Bohuslava Martinů, Clauda Debussyho, Carla Marii von Webera či Alberta Roussela. Na violoncello zahraje Tomáš Jamník, zazní také harfa, flétna či klarinet. Rezervaci míst lze provést zasláním e-mailové zprávy na adresu rezervace@akademiekomornihudby.cz nebo telefonicky na čísle 731 739 603.

Předvánoční program připravili v tasické sklárně
Tasice – Huť Jakub v Tasicích pořádá v sobotu 17. listopadu třetí předvánoční skláření. Během této události se budou konat komentované prohlídky sklárny, návštěvníci uvidí, jak se sklo vyrábí i zdobí, tedy maluje a brousí. Zájemcům budou otevřené sklářské dílničky a nakupovat se bude na řemeslném jarmarku, kde budou k dostání nejen skleněné výrobky, například vánoční ozdoby, ale i tradiční občerstvení a bezlepkové koláčky a cukroví, medovina i svařák. Otevřeno bude od 10 do 17 hodin.

Radostné tvoření pořádá zručský svaz žen
Zruč nad Sázavou – Český svaz žen pořádá další tvoření pro radost. Účastníci se sejdou v klubovně svazu v prvním patře zručského Spolkového domu v úterý 13. listopadu od 14.30 hodin. Tentokrát se budou vyrábět andílci z drátků. S sebou na tvoření je nutné si přinést kleštičky na tvarování drátku a stužku.

Skupina Keks zahraje v křesetické sokolovně
Křesetice – Křesetickou sokolovnu rozezní v pátek 16. listopadu další koncert. Tentokrát zde vystoupí oblíbená hudební skupina Keks. Koncert začne ve 21 hodin.

Vánoční atmosféru nasají lidé na jarmarku v Ratajích
Rataje nad Sázavou – Předvánoční jarmark pořádají v Ratajích nad Sázavou v sobotu 24. listopadu. Jarmark se uskuteční v interiérech ratajského zámku mezi 10. a 15. hodinou. Návštěvníci jarmarku budou mít možnost zavítat také na netradiční pohádkovou prohlídku. Prohlídky se uskuteční od 12.30 do 14.30 každou půl hodinu a rezervace na ně je nutná. Lze ji provést osobně, telefonicky či e-mailem na úřadě městyse.