Sokol v Suchdole letos slaví stovku  
Suchdol – Suchdolská Tělovýchovná jednota Sokol letos slaví sté výročí svého založení. Zároveň suchdolský fotbal slaví svou devadesátku. Při příležitosti oslav je připravováno vydání publikace, v níž budou zachyceny důležité momenty fungování spolku společně s fotografiemi. Přesné datum vydání této publikace ovšem zatím není známé.

V Kácově se sejdou při příležitosti dne žen  
Kácov – Setkání u příležitosti Mezinárodního dne žen chystají ve středu 14. března od 16 hodin v obřadní síni Úřadu městyse Kácov. Žáci školy zde zahrají na hudební nástroje, budou představeny novinky v péči o seniory a na závěr vystoupí František Procházka, který zahraje na varhany a zazpívá. Občerstvení pro účastníky bude zajištěno.

Oslavy svátku svatého Patrika připravují ve Zruči  
Zruč nad Sázavou – Oslava dne svatého Patrika s názvem Trojlístek nebo čtyřlístek se chystá v sobotu 17. března ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou. Od 10 hodin si děti i dospělí zatančí irské tance pod vedením odborné lektorky. Zájemci o hru na hudební nástroj zdokonalí svůj um se skupinou Coventina. Ta bude také od 15 hodin na události koncertovat. Součástí programu je i taneční vystoupení skupin Simply dance z Prahy a Wild rose ze Zruče nad Sázavou. U návštěvníků se předpokládá, že alespoň část jejich oděvu bude mít zelenou barvu.

Wohnouti zahrají v Čáslavi  
Čáslav – Akustický koncert skupiny Wohnout se uskuteční v sobotu 24. března od 19 hodin v sále Grand hotelu v Čáslavi. Jako předskokan vystoupí kapela Gingerhead, která je složena z hudebníků, jež jsou známí z uskupení Tata bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan král Band. V současné chvíli probíhá předprodej vstupenek v Informačním středisku na Žižkově náměstí v Čáslavi, v restauraci Grand hotelu, na čáslavském zimním stadionu nebo v informačních centrech v Kutné Hoře. Rezervace vstupenek není možná.

Úterní večer zasvětí opeře  
Kutná Hora – Březnový operní večer připravuje Karel Bican na úterý 20. března od 18 hodin. V interiéru kutnohorské průmyslovky na Masarykově ulici bude formou velkoplošné DVD projekce připomenut tenorista Peter Dvorský. Zazní ukázky z jeho širokého repertoáru. Partnerkou mu bude například španělská sopranistka.

Připravuje se oprava kostela  
Bílé Podolí – Kostel v Bílém Podolí je ve stavu, který vyžaduje rekonstrukci. Až do loňského roku byl ale ve vlastnictví římskokatolické církve, která na jeho opravu neměla finance. Po několikaletém snažení se obci podařilo kostel získat a jeho oprava se pomalu začíná stávat skutečností. „Na opravu kostela jsme již získali stavební povolení a zažádali jsme o dotaci,“ prozradil starosta obce Jiří Desenský. Na kostele se podle slov starosty musí opravit střecha a dostane i novou fasádu. „Chtěli bychom jej otevřít pro veřejnost a seznamovat tu lidi s historií. Pořádat tam chceme také výstavy děl každého, kdo o to bude mít zájem, třeba obrázky dětí z mateřské nebo základní školy.“