Příběh o nadějích a ztrátách italského skladatele, barokního génia Antonia Vivaldiho v doprovodu hudby, projekce, animace a mluveného slova zaujme jedinečnou atmosférou a špičkovými výkony umělců, jako jsou Jaroslav Svěcený, Anna Mlinariková a Markéta Kubínová. Představení se uskuteční na nádvoří koleje, které bude otevřeno hodinu před začátkem.

Představení Vivaldianno je součástí společného projektu Středočeský kraj a Galerie Středočeského kraje Kulturní léto v GASK. Ten od května do září přináší do prostor jezuitské koleje nevšední kulturní akce. Vše na konci května odstartoval koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu Má Vlast. „Věřím, že Kulturní léto GASK diváky nezklame. Minulý rok v květnu jsme v GASK úspěšně odehráli operu Nabucco od Giuseppe Verdiho a měla opravdu velký ohlas. Proto jsme si řekli, že by byla škoda na tento úspěch nenavázat, a letos připravili celou sérií akcí," uvedl hejtman Miloš Petera, který nad celým projektem převzal záštitu.

V době letních prázdnin se diváci mohou kromě Vivaldianna těšit na drama Williama Shakespearea Mnoho povyku pro nic (12. srpna), operu La Traviata od Giuseppe Verdiho a řadu dalších doprovodných akcí. Celý projekt pak zakončí koncert excelentního zpěváka a skladatele Mekyho Žbirky, který se uskuteční 28. září. Hosté se dočkají Žbirkových nejznámějších hitů, ale i písní z jeho poslední desky Miro, a samozřejmě i největší pecky skupiny The Beatles.