Návštěvníci se tak mohou těšit na nedělní odpoledne plné zábavy, hudby, divadla, soutěží a pohody. Akce se koná za každého počasí.

Před 15 lety se narodilo Kůzle. Není to však Kůzle ledajaké, je to Kůzle divadelní a hudební. Na svědomí ho má tvůrčí a manželská dvojice František a Silvie Pokorní. „My jsme se potkali v divadelním souboru Koza a nějak nám přestala vyhovovat forma dlouhého zkoušení a málo hraní,“ řekla o vzniku Silvie Pokorná.

| Video: Youtube

„Zjistili jsme, že je nám spolu dobře, chceme dělat práci dohromady, spolu nám to tak vyhovuje a chceme se divadlem živit. Což byl pro ostatní členy zlomový okamžik, tak jsme se nějakým přirozeným způsobem oddělili, a tím se zrodilo Kůzle z Kozy,“ dodal František.

První premiéra Divadélka Kůzle se uskutečnila na jaře roku 2009 a kde jinde než v Mateřské škole v Kozojedech. Od té doby Kůzle nezaznamenalo ani jednu derniéru a naopak začalo rozšiřovat a obohacovat svůj repertoár o další autorské pohádky a hudební pořady.

V roce 2011 se Kůzle rozrostlo do hudebního souboru. Vznikla tak kapela, ve které hraje šest muzikantů ve složení kytary, zpěv, baskytara, bicí a saxofon. Kapela hraje písně z autorských pohádek Divadélka Kůzle, ale také písně, které napsal František Pokormý pouze do repertoáru kapely. Ta se může pochlubit čtyřmi vydanými CD. Na třetím vydaném CD „Půjdem spolu deštěm blátem“ vystoupily známé osobnosti jako Aleš Háma, Ivan Hlas, Wabi Daněk či Pavel Tesař.

Narozeninová oslava

Program narozeninové oslavy bude v neděli 2. června v zábavním parku Heroland v Březové nejen hudební, ale také divadelního a performativního charakteru. Na hlavním pódiu vystoupí kapela Kůzle a přátelené hudební soubory, jako je Bílá nemoc nebo Crossband, a tak si na své přijdou i rodiče.

close Pozvánka na rodinný festival Kůzlefest v zábavním parku Heroland v Březové. info Zdroj: se svolením Divadélka Kůzle zoom_in Pozvánka na rodinný festival Kůzlefest v zábavním parku Heroland v Březové.

Na malém pódiu se zájemci mohou těšit na pohádku Divadélka Kůzle či na módní přehlídku, pěvecké duety nebo taneční vystoupení dětského souboru. Kromě koncertů a divadla nabídne Kůzlefest také řadu doprovodných aktivit, a to především Kůzlečí vesničku – celoodpolední dílničky pro děti i dospělé.

Návštěvníci budou mít v rámci vstupného k dispozici veškeré atrakce areálu Heroland už od jeho otevření. Zábavní park nabízí dětská hřiště, trampolíny, šlapokáry, vodní svět, obří pískoviště, pirátskou loď, lanovku, kolotoče, houpačky, farma koutek a mnoho dalšího. Zkrátka bude to oslava se vším všudy. Organizátoři dokonce domluvili speciální autobusovou festivalovou linku.

Speciální autobusová festivalová linka
● Cesta tam - Kutná Hora, aut. nádraží -> Heroland - 11.30 hodin (autobus bude přistaven v 11.15 hodin) - 12.30 hodin (autobus bude přistaven v 12.15 hodin)
● Cesta zpět - Heroland -> Kutná Hora, aut. nádraží - 18.00 - 20.30 hodin
Pro rezervaci místa v autobuse je lepší vyplnit příslušný formulář ZDE.

Cenově výhodné vstupenky jsou již v předprodeji a lze je koupit online skrze platformu SkvěléČesko.cz.

O Kůzleti

Divadélko Kůzle se zabývá tvorbou a interpretací autorských představení pro děti. V průběhu roku odehraje až cca 400 představení po mateřských školách, základních školách, kulturních zařízeních, divadlech, festivalech, po městech i obcích. Představení se dělí na pohádky a hudební pořady, které jsou koncipovány velmi interaktivně, a často se dětský divák stává součástí vlastního děje. Soubor se také věnuje autorské tvorbě hudby a textů a vydává vlastní hudební nosiče.

| Video: Youtube

Kapela Kůzle je šestičlenný hudební soubor ve složení bicí, baskytara, elektrické a akustické kytary, dechové nástroje a vokály hrající autorské písně psané přímo pro soubor, ale i písničky z pohádek Divadélka Kůzle v kompletních aranžích. Kůzle kromě divadélka a kapely nabízí programy, jako je Kůzlefon – hudební pořad, který je tvorbou zaměřen na dospělé. Dalším je Kůzle a přátelé, což je rozšířený divadelní soubor Divadélka Kůzle, který již několik let hraje autorské hry v netradičních prostorech, jako jsou zámky včetně přilehlých parků především v období letních prázdnin.

Členové Divadélka a Kapely Kůzle:
● Silvie Pokorná – autorka pohádek, zpěv, flétna
● František Pokorný – autor textů a hudby, zpěv, kytary
● Dušan Lapáček – akustická kytara
● Jiří Matoušek – basová kytara
● Petr Krejčí – bicí
● Jan Rýznar – flétna, saxofon