Hudební maraton odstartovala kapela Argos z Peček. Na jejího frontmana Ondru Marka čekala ten den tři vystoupení. Kapela zahrála poctivou muziku bez technických berliček.

Jako druhá měla vystoupit kapela HiHead, která se dvě hodiny před koncertem omluvila z důvodu indispozice zpěváka. Organizátoři dokázali v podstatě nemožné a na poslední chvíli sehnaLI adekvátní náhradu v podobě skupiny Danny goes to Hollywood. Protože HiHead hráli v pivovaře před týdnem, byla náhrada zpestřením programu.

Dalším vystupujícím byla kapela Tinittus, která přivezla ukázky z nového alba Andělé a Démoni. Pódium poté ovládla česká hudební legenda Dan Horyna, známý především svým působením v heavy metalové kapele Vitacit. Do Kutné Hory přijel se svou skupinou Merlin, která baví rockové fanoušky již 30 let.

Po setu skládajícím se především skladeb z alb Nevada a nejnovějšího počinu Transmise se s obecenstvem se rozloučil skladbou legendárních Led Zeppelin - Whole Lotta Love. Pamětníci, kteří pamatují Horynovo působení ve skupině Benefit, si vzpomněli, proč má přezdívku Dan „Zeppelin“ Horyna.

Pak přišla na pódium, podle moderátora akce Stanislava Čeňka z Radia Hey, muzika a půvab v podobě kapely Loretta, s výhradně dámským obsazením. I zde si pamětníci vzpomenou, když zašátrají v paměti, na předchůdkyni a legendu devadesátek, kdy se název psal s jedním písmenem t.

Na závěr programu si pořádající agentura PB Production připravila vystoupení domácí power metalového uskupení Torrax. Podle kapelních triček měla kapela na Rockovém vítání léta největší fanouškovskou základnu.

O občerstvení se postaralo Řeznictví a uzenářství Jan Nesládek, stánek Jägermeister a samozřejmě Měšťanský pivovar Kutná Hora. Útroby pivovaru si bylo možné prohlédnout v rámci komentovaných prohlídek.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Páteční noc patřila kapele Torrax. Koncert se proměnil ve velkou party

Kapela Torrax v hudebním klubu Česká 1. | Video: Richard Karban