Koncert kapely Vesper se v sobotu 18. května nesl v duchu jejích dvou nejnovějších alb. Zazněly nejznámější sklady z alba „VI“ a též z aktuální „Nové vlny se starým obsahem“. Osmnáct songů rozdělily dvě události. Po prvním hudebním bloku proběhl křest alba, při němž kmotři popřáli kapele a novým písním další úspěšné působení v českém hudebním éteru.

„Spolupráci s Vesperem jsme navázali už v roce 2018 úspěšným singlem Santa Klaus. Od té doby uplynula spousta času, udělali jsme spolu dvě desky a kluci se neuvěřitelně posunuli. Ať jim to dál šlape a daří se jim rozšiřovat posluchačskou základnu,“ popřál kapele producent Ondřej Škoch.

| Video: Youtube

Ohlášená charitativní dražba proběhla po druhém hudebním bloku a přinesla příjemné překvapení. Autorský obraz grafika Michala Cetkovského, jenž se stal předlohou obalu alba Nová vlna se starým obsahem, se po půlhodinové dražbě prodal za krásných 15 tisíc korun.

Celá částka byla poukázána na konto kutnohorské neziskové organizace Cesta životem bez bariér, jež se již od roku 2006 stará o děti narozené s různými formami hendikepu. Přímo na místě poděkovala za vydraženou částku ředitelka a zakladatelka organizace Petra Hnátová.

Vesper koncert před zaplněným a rozjásaným sálem dotáhl zdárně do finále a po několika přídavcích jej uzavřel autogramiádou. Čerstvě pokřtěné CD stejně jako starší alba byla na místě k dostání.

Příjemný večer s milým, dobročinným přesahem, dobrou náladou a plný originálních českých songů patřil do série koncertů, na nichž se letos Vesper představí svým fanouškům. Kde je můžete vidět, najdete například na webových stránkách kapelavesper.cz a sociálních sítích.

Hard-popová kapela Vesper má na svém kontě sedm řadových alb a deset oficiálních videoklipů. Existuje od roku 2007 a většina členů má kořeny na Kutnohorsku. Poslední rok fungovala na českou scénu poměrně netradičně - bicí party obstarával sampler, kterému kapela dala jméno Dr. Cyril Rambajz, ale v současnosti se na postu bubeníka pravidelně objevuje vynikající muzikant Lukáš Kučva.