Okolnosti vzniku alba a původ jeho netradičního názvu už kapela veřejnosti objasnila při jeho vydání. Teď si ale pro své fanoušky, a nejen pro ně, připravila akci, na které smíchá muziku s podporou dobré věci. To ostatně není v případě kapely Vesper žádná novinka.

Již v minulosti ukázala svou náklonnost k charitativním projektům. „Jsme dlouhodobě naladěni na tuhle vlnu. Rádi podporujeme, nebo vytváříme projekty, které přinesou radost, nebo zlepšení životních podmínek těm, kteří neměli v životě tolik štěstí,“ konstatoval kapelník Milan Jahodář.

| Video: Youtube

Album Nová vlna se starým obsahem je v diskografii kapely trochu úkrok a tak nebude standardní ani samotný křest. Nepůjde pouze o muziku, i když bude dominantní, ale součástí křtu bude i charitativní dražba, která poskytne celé akci další rozměr.

Vizuál alba existuje jako originální obraz

Nové album dotváří vizuál vytvořený grafikem Michalem Cetkovským. Nejde ale pouze o počítačovou grafiku, ale o ručně malovaný originální obraz, z něhož celý obal alba vychází.

„Když mě Pavel Ladra z kapely Vesper oslovil s dotazem, zda bych nevytvořil obal nového alba, rád jsem tuhle nabídku přijal. Na jiný zajímavý projekt mě již dříve přizval, takže jsem tušil, že i tohle bude poutavá a potěšující práce. A nemýlil jsem se. Vizuál alba a hudba na něm jdou, myslím, dobře dohromady,“ doplniil grafik Michal Cetkovský.

Dražba je dobrá cesta, jak pomoct

V rámci akce se uskuteční charitativní dražba originálního obrazu, z něhož vychází obal nového alba. Dražit se bude za přítomnosti jeho autora, grafika Michala Cetkovského a producenta alba Ondřeje Škocha, jenž zároveň přijal roli hudebního kmotra. Výtěžek dražby bude věnovaný organizaci Cesta životem bez bariér zabývající se systematicky již od roku 2006 prací s handicapovanými dětmi.

close Pozvánka na křest alba „Nová vlna se starým obsahem“ kapely Vesper ve Vinohradském pivovaru v Praze. info Zdroj: se svolením kapely Vesper zoom_in Pozvánka na křest alba „Nová vlna se starým obsahem“ kapely Vesper ve Vinohradském pivovaru v Praze.

„Dražba je dobrá cesta, jak pomoct a tak doufáme, že se najdou podobně smýšlející lidé s pochopením, že ne každý má tu výsadu žít život bez zdravotních problémů. A krom svých srdcí otevřou alespoň trochu i své peněženky,“ řekl kytarista Martin Jahodář.

Hard-popová kapela Vesper má na svém kontě sedm řadových alb a deset oficiálních videoklipů. Existuje od roku 2007 a většina členů má kořeny na Kutnohorsku. Poslední rok fungovala na českou scénu poměrně netradičně - bicí party obstarával sampler, kterému kapela dala jméno Dr. Cyril Rambajz, ale v současnosti se na postu bubeníka pravidelně objevuje vynikající muzikant Lukáš Kučva.