„Nebude chybět bohatá nabídka občerstvení a nápojů od místních podniků. Pro návštěvníky jsme kromě posezení připravili i relaxační zóny. Těšit se můžete i na doprovodný program. Žáci kutnohorských středních škol si připravili mnoho různorodých aktivit. Navštívit tak můžete stan s virtuální realitou, stánek s malováním na obličej a nejen to,“ uvedla za pořádající Radu školních parlamentů Kutné Hory její předsedkyně Nela Machková.

| Video: Youtube

„Zároveň bychom vás rádi pozvali na akci, která je pro dobrou věc a startuje ve stejném čase hned za zdí parku pod Vlašským dvorem u železničního mostu. Ve 14 hodin si můžete vypustit po proudu říčky Vrchlice kačenku v rámci čtvrtého ročníku benefiční akce Pošli kačku a pak se připojit k nám v parku,“ dodala Nela Machková.

Rada školních parlamentů Kutné Hory je sdružení žáků čtyř základních a čtyř středních škol v Kutné Hoře. „Jsme moc rádi, že se nám daří myšlenku žákovského Majálesu rozvíjet a můžeme navázat na loňský rok, kdy Rada školních parlamentů pod vedením Káji Vilímové uspořádala takzvaný nultý ročník, který se opravdu povedl. To nás motivovalo pokračovat v práci na této tradici,“ řekl místopředseda sdružení Aleš Sluka.

Návštěva zahraničních partnerů

Právě v tento předmajálesový týden jsou v rámci programu Erasmus+ na návštěvě na Základní škole T. G. Masaryka v Kutné Hoře partneři z menšího města z oblasti Bordeaux ve Francii a ze vzdělávacího zařízení poblíž Pisy v Toskánsku.

„V rámci jejich návštěvy na našem zasedání v úterý 30. dubna jsme měli živou diskuzi o fungování Rady školních parlamentů Kutné Hory. Učitelé obou škol z Francie a Itálie byli nadšeni a rádi by se v rámci jejich možností inspirovali našimi participativními aktivitami. Doufáme, že zástupci italské školy, kteří odlétají až v neděli po Majálesu, se alespoň části naší akce zúčastní,“ zmínila koordinátorka sdružení Lucie Francová.

close Pozvánka na Kutnohorský Majáles vol. 2 v parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře. info Zdroj: Nela Machková zoom_in Pozvánka na Kutnohorský Majáles vol. 2 v parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře.

Kutnohorský Majáles vol. 2 pořádá Rada školních parlamentů Kutné Hory ve spolupráci s městem za finanční podpory Gymnázia Jiřího Ortena, VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, SOŠ a SOU řemesel a Nadačního fondu Eduzměna.