„Přípravy na benefiční koncert jsou v plném proudu a my se těšíme na program, který si na benefici pro naši charitu připravil Velký dechový orchestr Kolín. Zajímavostí určitě bude duchovní hudba v podání dechového orchestru. Těšíme se také na verše a zpěv dětských sólistů v doprovodu členů orchestru,“ uvedla Marcela Mommersová z Oblastní charity Kutná Hora.

Velký dechový orchestr Kolín.Velký dechový orchestr Kolín.Zdroj: se svolením Oblastní charity Kutná Hora

Předvánoční atmosféru koncertu opět dokreslí tradiční výstava, tentokráte s názvem „Už andělé nám zvěstují“. Zájemci se budou moci také potěšit své blízké malým dárkem a před koncertem zakoupit výrobky klientů Centra Přístav s vánoční tematikou.

Vánoční strom splněných přání v Centru Přístav v Kutné Hoře v roce 2022.
Vánoce v Přístavu: přání klientů nejsou nesplnitelná, radost udělá i drobnost

Vstupné na koncert je dobrovolné. Výtěžek přispěje klientům, kteří se v charitním Centru Přístav učí krok po kroku základním činnostem v domácnosti a v péči o sebe – například společně vařit, mýt nádobí, obsluhovat spotřebiče, uklízet, prát či třídit odpad, ale také se zorientovat ve městě nebo jak hospodařit s penězi.

„Krůček po krůčku k samostatnosti znamená hodně, třeba to, že naši klienti jednou neskončí v ústavní péči a budou moci žít doma, v prostředí, na které jsou od malička zvyklí,“ řekla Markéta Machanová, vedoucí Centra Přístav. Svědčí o tom i nedávná překvapivá prosba jedné z klientek terapeutické dílny: „Markét, vyfoť mě, jak utírám nádobí. Já bych chtěla fotku ukázat doma mamince. Já chci, aby maminka viděla, že to umím a mohla jsem jí doma pomáhat.“

Z Adventního sedleckého jarmarku.
Adventní sedlecký jarmark se stal symbolem předvánočního času v Kutné Hoře

Veřejnost má možnost benefici podpořit dobrovolným vstupným nebo zakoupením sponzorské vstupenky v místě koncertu v hodnotě 500 korun nebo výrobků klientů centra. „Rádi bychom touto cestou poděkovali členům dechového orchestru, kteří vystoupí bez nároku na honorář,“ zdůraznil Robert Otruba, ředitel kutnohorské charity a dodal, že je také vděčný za podporu partnerům koncertu.

Benefici podpořili Město Kutná Hora a společnosti ČSOB Leasing, KHnet.info a Foxconn.

Pozvánka na Benefiční koncert pro charitu v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře.Pozvánka na Benefiční koncert pro charitu v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře.Zdroj: se svolením Oblastní charity Kutná Hora