Výstava je speciálně vytvořena jako prezentace kraje coby turisticky atraktivní destinace pro cestu zástupců středních Čech v čele s hejtmanem Milošem Peterou do čínské provincie Sečuán. „Cílem této výstavy je přiblížit čínskému publiku historii a kulturu Středočeského kraje, jeho významné kulturní památky a významné osobnosti," uvedl hejtman. Výstava bude slavnostně zahájena v Muzeu Sichuan v hlavním městě provincie, Chengu, 9. září a potrvá až 12. října.

Autory výstavy jsou Richard Drury z GASK a Michal Krejčík z Arn Studia. Ti v expozici prezentují dílo bratří Čapků, Josefa Lady a Antonína Dvořáka. Není divu. Je to právě Josef Čapek a jeho nevšední výtvarný i literární projev, který vedoucí uměleckého oddělení GASK Richard Drury obdivuje. Díla Josefa Čapka jsou tak nedílnou součástí i Drurym vytvořené současné stálé expozice Galerie Středočeského kraje, Stavy mysli/Za obrazem a v čínské expozici se stávají ústředním motivem. Budou návštěvníky doprovázet po celé expozici v podobě velkoformátových vizuálů z jeho expresivních linořezů a vybrané aforismy z jeho knihy „Psáno do mraků".

K vidění v Číně ale budou také věrné kopie historických nálezů a artefaktů z území Středočeského kraje, mezi kterými nebude chybět ani slavná Kutnohorská iluminace. Jedna část expozice je věnována ukázce ze života prostého člověka a je vybavena dobovým nábytkem a textilem z 1. poloviny 20. století.