Letní kino se přesouvá z několik let nepoužívaného areálu ve Vodrantech. Bude tak sice výrazně komornější, ale blíže centru města a s možností parkovaní hned poblíž. Navíc nabídne návštěvníkům větší a výrazně komfortnější zázemí ve foyer divadla, a dokonce možnost si v průběhu promítání v divadelní restauraci U dvou přátel dát něco dobrého a užít si tak příjemný večer se vším všudy.

Letní kino bude letos promítat ve dvou blocích. Nejprve od 17. do 25. července 2021, kdy jsou na programu české filmy, například nejúspěšnější snímky minulých let (Ženy v běhu, Šarlatán), česká letní filmová klasika (Postřižiny), nebo legendární starší kousky, mezi kterými je obnovená premiéra filmu Samotáři.

Srpnové letní kino promítá od 13. do 22. srpna 2021 a tentokrát je ve znamení zahraniční filmové klasiky. Na své si přijdou vyznavači Quentina Tarantina (Čtyři pokoje, Pulp Fiction), ale i milovníci hororů (Psycho, Kruhy), klasických filmů (Podraz, Anglický pacient) muzikálů (Mamma Mia!) a bláznivých komedií (Kazišuci).

Promítání začíná po setmění

Všechna promítání budou začínat po 21. hodině (až se setmí) a samozřejmě se bude promítat jen za příznivého počasí. V komorním letním kině jsou v omezeném množství k dispozici židle na zapůjčení, ale diváci si klidně mohou přinést vlastní posezení či deku a užít si film třeba s piknikem v trávě. Bližší informace o jednotlivých filmech najdou diváci přímo na webu Kina Miloše Formana, lístky je pak možné koupit přímo před promítáním na divadelním dvoře.

„Pro letošek jsme zvolili komorní velikost letního kina, a to hned z několika důvodů. Chceme vidět, jaký bude o letní kino po tolika letech zájem, cítíme potřebu lidí se nesetkávat na velikých akcích a v červenci navíc začíná poslední etapa rekonstrukce Dusíkova divadla, na což jsme museli brát při stavbě plátna také ohledy. Pokud bude mít kino u veřejnosti letos úspěch, tak na příští prázdniny připravíme velkorysejší variantu. Věříme, že diváci ocení, že se promítání přesouvá z lesoparku do centra a bude se jim v našem nové komorním letním kině s restaurací a krásným zázemím divadla na divadelním dvoře líbit,“ uvedla ředitelka Dusíkova divadla Lada Bartošová.

Stejně jako na všech ostatních kulturních akcích i v komorním letním kině je nezbytné dodržovat všechna vládní nařízení, včetně nošení respirátorů, testování (či očkování), dodržování rozestupů a omezení kapacity.

I tak si ale diváci určitě kino užijí. Mohou se těšit na nové ozvučení, skvělou atmosféru, ale i na setkávání se sousedy a společný zážitek ze skvělých filmů.