Letní program v galerii toho ale nabídne mnohem více. Už 1. července se na vodním pódiu fanouškům představí propojení hudebních uskupení Aneta and the Soul Uncles a Lazy Brass. Zatímco Aneta and the Soul Uncles nedávno zahrála v klubu Česká 1, formace Lazy Brass se v Kutné Hoře představí vůbec poprvé. A oboje bude stát za to.

Aneta and the Soul Uncles spojuje ostřílené muzikanty jako je zpěvačka a frontmanka Aneta Hollandrová, která působila v Prague Conspiracy, nebo Miki Nop, baskytarista Wilco Versteeg či kytarista Honza Šobr, kteří dlouho působili v kapele Sto zvířat. Lazy Brass je zase sedm energických mladých kluků, kteří hrají na saxofon, trumpety, pozouny, tubu a bicí.

V létě ale nebude ve středočeské galerii chybět ani divadlo a výstavy. V sobotu 6. srpna do zahrad dorazí divadelní spolek JEDL. Ve strhujícím představení Médeia uvidí diváci Lucii Trmíkovou, Davida Prachaře a Jana Šikla. Divadelní projekt Médeia je zpracováním jednoho z nejkrutějších příběhů lásky, zrady a pomsty, který byl kdy napsán.

V červnu se otevře výstava Ultima Culpa alias Konečná chyba Kamila Richter Bielická. Součástí expozice budou i instalace vzniklé dlouholetou spoluprací s Michaelem Bielickým. Od 9. července pak bude k vidění projekt Hvězdné nebe jako koncept historického propojení umění a průmyslu. Výstava bude podobně obsáhlá jako ta, která byla věnována Charlesi Baudelairovi.