Posluchači se znovu mohou těšit na tak zvučná jména, jako je klavírista Lukáš Vondráček, multižánrová umělkyně Gabriela Vermelho, klavírista Konstantin Lifschitz nebo violoncellista Jiří Bárta, který je i uměleckým ředitelem festivalu.

Do programu tentokrát zasáhnou také místní umělci. V úterý 4. června v chrámu sv. Barbory vystoupí spolu s ostatními interprety také Učitelský smíšený sbor Tyl a studentský sbor Gaudeamus se skladbou Peterise Vaskse, kterou složil na text Matky Terezy.

„Text nese název Ovoce ticha a obsahuje věty z myšlenek Matky Terezy o tom, co je vlastně v životě důležité. Abychom byli schopní se zastavit a zamyslet se nad něčím, co nás přesahuje. Skladba trvá necelých šest minut,“ pospal sbormistr Zdeněk Licek. Pod jeho taktovkou se na koncertě rozezní hlasy sedmdesáti zpěváků. Komorní kantátu uvede arciděkan Jan Uhlíř.

Na koncertě zároveň zazní i skladby Petra Ebena u příležitosti jeho nedožitých devadesátých narozenin „Mám k němu osobní vztah, on byl první, který měl vzal na velká koncertní pódia, když jsem byl ještě konzervatorista,“ řekl Jiří Bárta.