Sjezd majitelů a obdivovatelů starých vozů, z nichž nejstarší pochází ze začátku minulého století, se zde koná pravidelně již od roku 2009. „Na začátku byla snaha navázat na tradici závodů z dob dřívějších a také je propojit s krásným historickým městem, jakým je Kutná Hora," řekl pořadatel akce Štěpán Hickl.

Závodu se v letošním roce zúčastní čtyřicet tři veteránů, což je o tři více, než tomu bylo loni. „Mezi automobily nebudou chybět tradiční československé značky jako jsou Praga, Aero, Walter či Wikov. Ze zahraničních se představí vozy značky Cadillac, Rolls Royce, Peugeot, Dodge nebo Pontiac," uvedl konkrétní příklady Štěpán Hickl. Návštěvníkům Veteran Ralley se představí i dva Hupmobily z roku 1911, které ve svém věku 103 let patří mezi skutečné automobilové dědečky a vysloužilce.

Nejdále to má závodník z Francie

Kromě přehlídky veteránů dojde i na přehlídku světových jazyků. Mezi závodníky, kteří se příští víkend ubytují v hotelu Mědínek na Palackého náměstí, nejsou totiž pouze účastníci z České republiky, ale dostaví se i majitelé veteránů ze Slovenska, Polska a Německa. „Nejvzdálenější účastník závodu veteránů letos přijede z Francie," doplnil pořadatel Štěpán Hickl.

close Int. Veteran rallye Kutná Hora. 18.8.2013 zoom_in

Závodní jízdy veteránů se uskuteční v sobotu a neděli každý den ve dvou kolech, a to v době od 10 do 12 hodin. Start je v Lorecké ulici a jezdí se až na Kaňk. Na Palackého náměstí se dále uskuteční doprovodný program. Vystoupí zde žáci ze Základní školy Žižkov. Na své si ale přijdou i milovníci hudby. Pro ty je připraveno vystoupení s písněmi ve stylu country, zazní také bluesrocková hudba v podání kapely Night Fiction a v sobotu večer vystoupí i známá skupina Yo – Yo Band a zpěvák Janek Ledecký. „Vždy se snažíme, aby si návštěvník našel to své oblíbené. V programu se snažíme myslet na všechny kategorie od dětí přes mladé až po ty nejstarší," doplnil pořadatel Veteran Rallye.

Na své si přijdou i dámy, které v průběhu sobotního programu zhlédnou i módní přehlídku oděvů z počátku minulého století. „Přehlídka bude rozdělena do tří vstupů, kde pokaždé půjde o jiný typ oděvů. Nejprve se návštěvníkům představí cestovní šaty z období počátku minulého století. Následovat bude ukázka společenských šatů a na závěr bude připraven bonbónek v podobě přehlídky plavek ze stejného období," popsal pořadatel Štěpán Hickl.

Plány začínají 
hned po konci akce

Program Veteran Rallye je nabitý závody aut, vystoupeními, zábavnými soutěžemi pro děti i dospělé a hudebními koncerty. To klade nemalé nároky na pořadatele. „Práce na projektu pro další ročník začíná již den po skončení stávajícího ročníku Veteran Rallye. Kdy rozebereme akci, řekneme si nedostatky, co zlepšit a tak dále. A přípravné práce se tím pádem rozjíždějí," dodal Štěpán Hickl, pořadatel Veteran Rallye.