„V budově budou oddělené šatny, sociální zařízení, technická místnost a také společenská místnost. Vzhledem 
k nízkým tepelným ztrátám budovy bude objekt vytápěn elektrokotlem a budou zde umístěna i krbová kamna na dřevo," popsal vybavení budovy starosta obce Třebešice Jaroslav Havránek.
Prostorná část bude sloužit především jako společenská místnost pro různá setkání. „Má pětačtyřicet metrů čtverečních. Mohou se tam pořádat různá setkání a bude sloužit i jako klubovna pro sportovce a členy sboru dobrovolných hasičů, a to celoročně," přiblížil starosta s tím, že samozřejmostí bude i zařízený nový kuchyňský kout.

Na své si přijdou 
i matky s dětmi

Společenská místnost bude do budoucna sloužit nejen sportovcům. „Přemýšlel jsem 
o tom, že by se zde mohly scházet i maminky s dětmi a pořádat se malé akce, jako je společné tvoření, nebo jen přátelská posezení. Samozřejmě podle zájmu účelně přizpůsobíme také zařízení místnosti. Ideální jsou tyto prostory také pro cvičení jógy, která v naší obci začíná být mezi ženami populární. Jejich děti by mohly v průběhu setkání plně využívat přilehlé hřiště, které splňuje přísné standardy pro míčové sporty. Ideální podmínky jsou pro hraní tenisu. Dále bychom chtěli, aby naše děti přestaly sportovat u počítačů a osvojily si sportovní aktivity – fyzicky v realitě, která se jim tady nabízí," popsal svůj další záměr Jaroslav Havránek.

Na základě výběrového řízení zakázku na stavbu budovy získala firma Tokama stavební Sviadnov. „Celkové náklady na stavbu objektu jsou čtyři miliony sto dvacet devět tisíc korun," uvedl starosta.

Stavba bude dokončena v září

Na začátku září letošního roku čekají obec Třebešice oslavy sto deset let od založení sboru dobrovolných hasičů. Na druhý víkend v září vychází také posvícení. „Termín dokončení stavby podle smlouvy je konec září letošního roku. Ale rádi bychom, aby termín připadl spíše na začátek září, a oslavy se tak mohly spojit zároveň se slavnostním otevřením nových prostorů pro sportovce," dodal Havránek.

Obchod dostal nový kabát

Že se vedení Třebešic snaží o zvelebení života v obci, dokazuje i další investiční akcí, která se uskutečnila v minulém roce. Jedná se rekonstrukci místního obchůdku, který se nachází 
v prostorách obecního úřadu. „Udělala se kompletní rekonstrukce vnitřních prostorů, objekt byl zateplen, snížili jsme stropy, předělala se elektroinstalace, udělala se nová podlaha a obec zakoupila kompletní přístrojová zařízení," uvedl starosta Jaroslav Havránek.

Do této akce obec Třebešice investovala zhruba sto padesát tisíc korun. Před obchodem zajistila i venkovní posezení, které využívají nejen místní občané, ale i turisté. „Původně byl obchod přizpůsoben potřebám obyvatel. Pak společně s novou živnostnicí Jitkou Krausovou přišly nové nápady a rozšíření sortimentu. Stávající objekt byl tak oživen a nabral úplně nový směr," dodal starosta.