Několik dní před samotným koncertem si přijeli zástupci orchestru do Kutné Hory ověřit, zda se tak velké hudební těleso do prostor kostela vůbec vejde. Naštěstí ano a tak se návštěvníci dočkali koncertu, který není zrovna obvyklý. Dechový orchestr této velikosti hraje v kostelích spíše výjimečně. První část večera se skládala ze skladeb z pera velikánu světové klasické hudby v aranžích pro dechový orchestr. Zazněla například díla Johana Sebastiana Bacha, Pietra Mascagniho nebo George Friedricha Händela.

Jedinou skladbou napsanou přímo pro dechové orchestry byla Mše skladatele Edmunda Löfflera. V druhé polovině programu se dostalo se i na upravené vánoční koledy Já bych rád k Betlému nebo Štědrý večer. Koncert zakončila skladba Miloslava Ducháče a Zdenka Borovce Šťastné Vánoce. Dechová hudba vystoupila bez nároku na honorář. Výtěžek z benefice, včetně dobrovolného vstupného a sponzorských vstupenek, bude věnován Centru Přístav na podporu sociálních služeb pro seniory a lidi se zdravotním a duševním onemocněním.

close Kolínský Velký dechový orchestr zahrál v kostele sv. Jana Nepomuckého pro kutnohorskou Charitu. info Zdroj: Richard Karban zoom_in Velký dechový orchestr Kolín vznikl v roce 1905 díky dirigentu Františku Siřínkovi. Dalším milníkem byl rok 1937, kdy se do souboru přidá rodina Zemanů. Jejich dynastie působí ve vedení orchestru dodnes. V 60. letech v orchestru hrálo úctyhodných 80 muzikantů. Kapela stála u zrodu Kmochova Kolína a zahrála si i ve filmu Miloše Formana Konkurs. V současnosti hraje pod taktovkou Vladimíra Zemana, Lucie Veselé a Lukáše Bořka 65 muzikantů. Zřizovatelem orchestru je obec Dolní Chvatliny.