Pod názvem Oskar Petr Band – Vzpomínka na Marsyas se tu představil nestor tuzemského folku a rocku, úspěšný hudební skladatel, zpěvák a kytarista Oskar Petr společně s o generaci mladšími spoluhráči dohromady hrající nestárnoucí písničky právě této legendární kapely.

„Je to jedno z nejkrásnějších koncertních míst vůbec s perfektní akustikou, umístěné v nádherném kousku krajiny. Navíc jsem s nabídkou koncertu oslovil několik pořadatelů a místní Ota Kmínek byl nejrychlejší,“ vysvětlil Ondra Fencl. Právě ten měl nakonec v kapele prim, když hrál na kytaru, klávesy, foukací harmoniku a několik písniček i zpíval, především ty z repertoáru zesnulého Petra Kalandry jako Dětský šaty, Postavím si dům z obilí nebo Slunce a déšť, Oskar Petr zazpíval zase nesmrtelného Zmrzlináře, Karolínu či Námořníčka, zazněly i další nestárnoucí pecky jako Sundej z nich to břímě a závěrečná přídavková Knockin‘ on Heaven’s Door z repertoáru Boba Dylana Kalandrou geniálně otextovaná jako Nebeská brána.

Zmíněné dva pilíře kapely doplnili ještě výborní mladí muzikanti se zkušenostmi v mnoha hudebních seskupeních, a to bubeník David Landštof, kytarista Matěj Morávek a baskytarista Matěj Belko. Navzdory tomu, že ten večer měly svůj svátek všechny děti na světě, v Ratajích jej měli fanoušci legendárních Marsyas všech generací.