„Velmi si vážím této akce, protože ji považuji za projev lidské sounáležitosti,“ prohlásil v úvodním proslovu čáslavský starosta Vlastislav Málek. „V době, kdy je společnost rozdělená, kdy slýcháme různé nářky, zášť, zlobu, je projev lidské sounáležitosti velmi cenný a já si toho moc vážím,“ dodal.

Zdroj: Youtube

Výtěžek benefičního koncertu bude věnován čáslavskému rodinnému centru Kopretina, pracujícím pod kutnohorskými křídly Charity České republiky. Na závěr dobročinného koncertu udělil požehnání místní katolický farář Dmytro Romanovský.

Zdroj: Youtube

Pavel Helan začínal jako kytarista v jazzbandu The Young Pekáč Mojmíra Bártka. Zvítězil v pořadu Do-re-mi, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku. Obdržel prestižního Krtka na festivalu Zahrada. Založil miniorchestr Helan Band. Jako host německé skupiny Die EMS Perlen hrál v Kuala Lumpuru a Hong Kongu. Stal se finalistou soutěže Československo má talent. V roce 2019 byl o zpěvákovi natočen dokument České televize z cyklu Cesty víry.

Zdroj: Youtube

Pavel Helan je označován jako „vlídný písničkář“. Podle čáslavských to není úplná pravda. Shodli se, že je navíc písničkářem vtipným a hlavně se srdcem na „pravém“ místě!

Z adventního koncertu v kostele sv. Vavřince na Kaňku. Na snímku zpěvačka Jana Veberová.
PODÍVEJTE SE: Adventní koncert na Kaňku. V kostele zazpívala Jana Veberová