Za dveřmi vzápětí zazněl jeho typický hlas. Jeho majitelem však nebyl nikdo jiný než náš nejznámější imitátor, bavič a herec Petr Jablonský, který za velikého potlesku vstoupil do zaplněného sálu a usedl do křesla připraveného pro 23. pokračování tohoto pořadu.

Po dvě hodiny zněly sálem typické hlasy desítek známých osobností, od prezidentů, předsedů vlád a ministrů, těch současných i minulých, přes postavy herců, zpěváků a dalších umělců až po Spejbla a Hurvínka a jiné pohádkové postavy.

Petr Jablonský nejprve zavzpomínal na svá školní léta, kdy se dal dohromady se svým spolužákem a jako Duo Jokers bavili svými scénkami při školních akcích.

Velký vliv na něj v tomto směru měl jeho otec, textař Milan Jablonský, který mu daroval kazety s nahrávkami komiků, Luďka Soboty, Felixe Holzmanna, Šimka a Grossmanna, z divadel malých forem a tím nastartoval jeho hvězdnou kariéru, která zpočátku nebyla úplně jednoduchá a přímočará.

Neúspěch při zkouškách na konzervatoř přinutil Petra Jablonského nastoupit na střední odborné učiliště, obor prodavač domácích potřeb, po jehož absolvování vykonával práci, která ho ani v nejmenším netěšila.

Byl to první bravurně zvládnutý hlas, patřící bývalé ministryni školství Petře Buzkové, který jej katapultoval do umělecké branže a účinkování v divácky oblíbených pořadech, jako byla Šance a Možná přijde i kouzelník.

Druhou část pořadu věnoval imitátor hlavně technice nácviku hlasů, včetně těch nejobtížnějších, jako je hlas Haliny Pawlowské, při jehož nápodobě, doprovázené typickou gestikulací, vybuchoval sál smíchy, a který si diváci vyžádali i v závěrečném přídavku.

A pak si s moderátorem pořadu povídal jako Václav Klaus, Miloš Zeman, Tomio Okamura nebo Miroslav Kalousek a po desítkách dalších a dalších ukázek svého umění pořad zakončil jako Karel Gott - věrnou interpretací písně Oči má sněhem zaváté.

Josef Förster