„Každý by měl v této situaci pomoci tak, jak umí a může. Já se rozhodl věnovat svou fotografickou sérii z Černobylu k dražbě, a tím pomoci vybrat co nejvíc peněz na podporu obětem války,“ odůvodnil svou motivaci k poskytnutí děl do dražby kutnohorský rodák Ondřej Soukup.

close Pomoc Ukrajině. Dražba fotografií Ondřeje Soukupa. info Zdroj: se svolením Ondřeje Soukupa zoom_in Pomoc Ukrajině. Dražba fotografií Ondřeje Soukupa. Cyklus čtrnácti černobílých fotografií je postaven na autentických portrétech pamětníků jaderné tragédie v Černobylu: Valentiny, Marie, Ally, Haliny, Ivana, Marie a Hany. Portréty doplňují fotografie vylidněných ulic a vybydlených domů, ve kterých kdysi býval život.

Prostřednictvím dražby, která je organizována pro veřejnost, mohou návštěvníci podpořit válkou zasaženou Ukrajinu, a vyjádřit tak svůj nesouhlas s ruskou agresí vůči nezávislému státu.Také zaměstnanci Galerie Středočeského kraje se rozhodli vydražit jednu z fotografií, a přispět tak na dobrou věc.Veškerý výtěžek z aukce bude zaslán prostřednictvím Oblastní charity Kutná Hora na pomoc Ukrajině.

Konkrétní částka vybraná při dražbě fotografií bude zveřejněna na stránkách Galerie Středočeského kraje.