Se ztrátou své tradiční destinace, nádvořím nádvořím Vlašského dvora, kde se Operní týden pravidelně konal a kde nyní probíhá rekonstrukce, se festival, zdá se, vyrovnal dobře. Rajská zahrada tak nebude hostit jen zahajovací večer, ale závěrečný večer, který se uskuteční v neděli 23. června ve 21 hodin.

Sobotní program nazvaný Králové opery představí tři italské pěvce, Paola Lardizzoniho, Luciana Mastra a Gianlucu Zampieriho. Doprovázet je bude Komorní orchestr Národního divadla v Praze a pad taktovkou dirigenta Františka Drse. V koncertu zazní světové tenorové „hity“: nejznámější operní árie a italské písně.

„Strhujícímu zážitku přispěje nemalou měrou i jejich jižanský temperament a nové instrumentace některých skladeb. Jsme přesvědčeni, že tento večer splní všechna očekávání příznivců belcanta a milovníků děl z pera Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla či G.Bizeta,“ prozradila ředitelka festivalu Karolina Hromádková.

Druhý festivalový večer bude patřit poctě Antonínu Dvořákovi. Uskuteční se v chrámu sv. Barbory ve středu 19. června ve 20 hodin Zazní Te Deum pro sóla, smíšený sbor a symfonický orchestr v podání sopranistky Pavly Vykopalové a barytonisty Hongyu Chena z Číny, laureáta Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech z roku 2018. Na koncertě dále zazní stěžejní dílo české hudby 9. symfonie „Z nového světa“. Závěrečný večer bude patřit Giuseppe Verdimu a jeho Trubadúrovi.

Soutěž o vstupenky
Vyhrajte dva lístky na sobotní koncert. Stačí správně odpovědět na následující otázku:

Který ze tří sólistů zahajovacího koncertu vystoupil v titulní roli české opery hrané na nádvoří Vlašského dvora a která opera to byla?

Pro prvního volajícího se správnou odpovědí jsou připraveny dvě volné vstupenky. Volat můžete na číslo 724 938 489.