Z výběrového kola, které proběhlo minulý týden, postoupilo do finále za první stupeň devět soutěžních čísel a za druhý čtyři.

Na „pódiu" se představil nejdříve David ze 3. A, který hrál na klavír. Zpěvu za doprovodu kytary se bravurně zhostila děvčata Klára, Karolína, Tereza, Aneta a Kateřina z pátého ročníku. Pro finálové dopoledne zvolily známou skladbu „Cesta" od kapely Kryštof. Se zpěvem vystoupily i žákyně druhého ročníku Tereza, Katka, Hanka a Kačka. Perfektní vystoupení s jojem předvedl Patrik ze třetí třídy. Společně na klavír a housle zahrály sehrané sestřičky Jolana a Alice. V kategorii „aerobik" jednotlivě vystoupily Barbora, Zuzana a Adéla. Přehlídku prvního stupně pak opět uzavřela hra klavír, kterou přítomným divákům předvedl Tadeáš z páté třídy.

V rytmu tance

Za druhý stupeň vystoupili 
s taneční sestavou sourozenci Lenka a Ondřej. Na kytaru zahrála Eliška. S další taneční sestavou se předvedly Veronika, Tereza a Saša. Velký potlesk sklidily především gymnastky Dominika a Natálie. Na každém finálovém vystoupení nesmí chybět kulturní vložka. O tu se postarali tanečníci 
z hip hop z kroužku Martina Levého.

Hlasování

Po skončení všech vystoupení žáci vhazovali své hlasovací lístky do boxů se jmény finalistů. Soutěž „Palachovka hledá talent 2014" má své vítěze. Nervozita soutěžících stoupala.
Za hlasitého aplausu byl vítězem na prvním stupni vyhlášen Patrik a vítězky za druhý stupeň se staly gymnastky Dominika a Natálie, které byly z vítězství překvapené. „Vůbec jsme nečekaly, že to vyhrajeme, máme z toho velkou radost," řekla Natálie. „Obě chodíme každý pátek na kroužek gymnastiky. Než proběhlo výběrové řízení, stihli jsme v pátek jednu sestavu nacvičit," doplnila kamarádku Dominika.