A měl pravdu. Skladatel, muzikant, písničkář a tanečník Pekař totiž zaplnil čáslavské náměstí způsobem, který by mu mohly závidět leckteré renomované kapely. A není se čemu divit. Přestože je Pekař na české písničkářské scéně nováčkem, byl úspěšný v anketě Český slavík Mattoni v kategorii Objev roku. Málokterému interpretovi se podaří, aby byl kladně přijímán posluchači a zároveň kritikou.

A že má Pekař smysl pro humor, potvrdil při zahájení koncertu: „Čáslav mám rád, vždyť jsem tady studoval. A dokonce tak rád, že jsem si studia proti ostatním prodloužil o rok!“ Zpěvák totiž v Čáslavi studoval Střední pedagogickou školu. Je vidět, že asi nebyl dobrý studentem, ale pro pedagogiku dnes dělá prací s mládeží více, než všichni jeho vzorní spolužáci dohromady.

Zdroj: Youtube

Na jeho působení učitele v mateřské škole dodnes vzpomínají nejen rodiče, ale především děti. Bohužel, tato práce nešla skloubit s hudební kariérou, které se dnes věnuje profesionálně. Ale jeho dopad na děti je dnes ještě větší.

Málokterému zpěvákovi přijde na autogramiádu tolik mladých lidí jako jemu. Každému se věnuje, s každým si popovídá. A vůbec nevadí, že to trvá třeba další hodinu, tak jako v Čáslavi. Jeho dopad na děti ilustruje rozhovor dvou dívek na čáslavském náměstí: „Teď jsem se rozhodla, že půjdu v Čáslavi na peďák jako Petr!“ „Já taky,“ odpověděla druhá.

Slavnostní otevření nové naučné stezky v Kutné Hoře.
Kutná Hora má novou naučnou stezku, zaměřena je na kapličky
Čáslavské slavnosti.
Při slavnostech byla otevřena i vyhlídková věž na kostele sv. Petra a Pavla
Veterány na Náměstí Jana Žižky z Trocnova.
Náměstí Jana Žižky z Trocnova zabraly Čáslavské slavnosti