Ples zahájila hymna a příchod praporečníků se státní vlajkou i standartou letecké základny. Přípitek pronesl velitel, který poděkoval všem za práci a popřál příjemnou zábavu. Stejně tak učinil i předseda spolupořádajícího Aeroklubu Kolín Miroslav Lacina.

Moderátoři plesu Petr Berka a Hana Havrdová pozvali na parket finalisty loňské televizní taneční soutěže StarDance kajakáře Vavřince Hradílka a tanečnici Kateřinu Bartuněk Hrstkovou, kteří předvedli tři tance včetně jejich úspěšného tanga. Mimo to dpověděli na zvídavé otázky obou průvodců večerem.

O zábavu se poté staraly čáslavský orchestr B – Dance Band se třemi zpěvačkami a Pop Stars Revival přehrávající v blocích skladby Bee Gees a Robbieho Williamse. Nechybělo losování útržků vstupenek, z něhož si šťastní výherci odnášeli v hlavních cenách zájezd v hodnotě čtyřiceti tisíc korun nebo velkoplošnou televizi, ale také cenu útěchy – kachnu se zelím, knedlíky, sklenici okurek a soudek piva.

V ceně vstupenky bylo občerstvení nebo fotokoutek. Autobusy hosty převážně z Čáslavska rozvážely ze společenského domu nad ránem.