Čáslavští fanoušci a fanynky si užili ZUŠ Band, Michala Hrůzu, Argemu, Věru Špinarovou revival, Poletíme?, Sendwith a slavnosti uzavřela čáslavská kapela Civilní obrana v čele s oblíbeným kytaristou, zpěvákem a textařem Markem Calíkem.

Pro zájemce byl otevřen kostel sv. Petra a Pavla, odvážnější návštěvníci měli možnost prohlédnout si město z ptačí perspektivy a vystoupat na vyhlídkovou věž kostela. Milovníky historie potěšily nově nainstalované panely k šestistému výročí Čáslavského sněmu na Kostelním náměstí. Na své si přišli také vyznavači street art festivalu.

Zdroj: Youtube

Děti se kromě jarmarečního divadla vyřádily při malování na obličej, výrobě placek s obrázky a hallowenských strašidýlek. Pro starší bylo připraveno obrázkové sudoku a pro nejmenší dětský koutek.

Z Průvodu králů vládnoucí v českých zemích v období gotiky konaný v Kutné Hoře 18. září 2021.
PODÍVEJTE SE: Kutná Hora se vrátila do období gotiky, městem prošel průvod králů

Po dlouhé covidové pauze byly slavnosti doslova balzámem na nervy. Kromě kulturních zážitků, produktů kulinářského umění, tedy dobrého jídla a pití, nabídly slavnosti příjemnou a pohodovou atmosféru. Všem, kteří se na povedené akci podíleli, patří poděkování. Nezbývá, než se těšit na další ročník Čáslavských slavností.