Díky divadelnímu festivalu Oldstars on the Road 2022, který se uskuteční jen o pár metrů dál v areálu bývalého pivovaru v Sedlci, se dá v lokalitě o víkendu očekávat pořádné rušno. Opatrní budou muset zejména řidiči jedoucí po hlavní silnici I/2, která zůstane otevřená a která nyní slouží jako objízdná trasa kvůli uzavřené spojnici Církvice - Karlov.

Se zvýšenou hlučností musejí počítat také obyvatelé nedalekého sídliště Šipší, protože organizátorům byla povolena výjimka z vyhlášky o nočním klidu a noční klid je tak posunutý až od půlnoci. Na zvýšený dohled se už také chystá policie.

„My budeme zajišťovat veřejný pořádek v rámci standardního výkonu, ale akci se bude věnovat zvýšená pozornost, protože si uvědomujeme možná rizika. Budeme dohlížet na pořádek v rámci nedalekého sídliště a bezprostředního okolí areálu, na tom budeme spolupracovat s kolegy s obvodního oddělení Policie České republiky. Pořádek přímo v areálu by měla zajišťovat pořadatelem najatá bezpečnostní agentura. Pokud ale dojde k porušení vyhlášek, například té o nočním klidu, budeme i my zasahovat přímo na místě,“ uvedl ředitel kutnohorské městské police Václav Mareček.