Děti i jejich rodiče se zabavili při hrách, hlavolamech a soutěžích, které měli organizátoři na Palackého náměstí připravené.

Celý program byl laděný do zimy. Malí neposedové si tak v horkém letním dni mohli postavit sněhuláka a nebo si ulovit vánočního kapříka. Zalyžovat si uprostřed července v centru Kutné Hory také nebyl žádný problém. „Lyžovalo se mi dobře, ale dceři to moc nešlo,“ s úsměvem prohodila Pavla Gárwoodová, která se k zimnímu sportu nechala zlákat.

Alžbětiny Sosny zahájily festiválek

Kolínská rocková formace Alžbětiny Sosny vtrhla na pódium po sedmnácté hodině, a zahájila tak hudební minifestiválek. Divákům se také představily skupiny Gnomus a Jiří Bílý a band.

Creepy Teepee, neděle
PŘED 10 LETY: Druhé Creepy Teepee v Kutné Hoře zavřel Captain Ahab

Od zlatého hřebu večera, artistní show Cirque Garuda, nazvané Kámen mudrců aneb Šutr chytráků, neodradil diváky ani déšť, který celé večerní představení doprovázel.

Jak tenkrát uvedl organizátor akce Jan Machek, KdybyKulich byl součástí projektu Živá města – živé památky. „Jde o projekt na propagaci sdružení UNESCO a Česká inspirace. Shodou okolností Kutná Hora je jedno ze tří měst, která jsou členy obou těchto sdružení,“ dodal Machek.

Od Kostnice do Barbory, Kutná Hora, 1. července 2010
PŘED 10 LETY: Od kostnice do Barbory. Navštívit všechny památky dalo 'fušku'