Součástí slavností byla „Sluníčková sbírka“, kterou vyhlásila Nadace pro transplantaci kostní dřeně ve spolupráci s Městským úřadem Čáslav a ZŠ Masarykova Čáslav. Vybrané příspěvky budou využity na podporu dobrovolného dárcovství kostní dřeně, podporu pacientů po transplantaci a na vzdělávání v transplantační medicíně.

O kulturní program se postarali žáci Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka a Dům dětí a mládeže Čáslav. Do padesátých let minulého století návštěvníky přenesla kapela Crazy Dogs. Málokdo odolal rytmům, které zprostředkoval král rokenrolu Elvis Presley. Folklórní náladu navodil Vojenský umělecký soubor Ondráš. Svým širokým záběrem, různorodostí repertoáru a stylem zpracování lidových písní a tanců patří k jedinečným souborům, působícím na folklórní scéně v České republice.

| Video: Youtube

Z Kutné Hory dorazil skladatel, muzikant, písničkář a tanečník Pekař, vlastním jménem Petr Štolba, se svojí kapelou. Nezklamala nadějná čáslavská kapela Big S, jejíž hudba je tak různorodá, že nedá zaškatulkovat. Milan Peroutka zahrál melodické písně se svojí poprockovou kapelou Perutě. Slavnosti vyvrcholily pořádným rockovým „nářezem“ legendární kapely Turbo.

Po celý den byla otevřena vyhlídková věž na kostele sv. Petra a Pavla a také budova Městského muzea. Součástí slavností byl tradiční jarmark, farmářský trh, gastrofestival a dětský koutek v parku u sochy Jana Žižky.

Kromě kulturních zážitků, produktů kulinářského umění, tedy dobrého jídla a dobrého pití, nabídly slavnosti příjemnou a pohodovou atmosféru. Všem organizátorům patří poděkování. Slavnosti proběhly úspěšně, což dokazuje velký počet spokojených návštěvníků. Nezbývá, než se těšit na další ročník Čáslavských slavností.