„Poslouchám muziku mnoha různých žánrů, od pop-punku přes rock až po rap. Zhruba před třemi lety mě napadlo, že bych zkusil vytvořit také vlastní skladbu,“ popisuje Kryštof Dostál svoje hudební začátky. Díky tomu, že současné programy umožňují vytvořit na obyčejném počítači hudební výstupy v poměrně dobré kvalitě, začal doma nejdříve skládat hudbu. Do vlastních melodií pak nahrával i kytarové party a využil tak znalosti z hodin hry na tento nástroj, které před několika lety absolvoval u známého kutnohorského hudebníka Petra Šťastného.

Cover singlu Sweet Like Candy mladého kutnohorského muzikanta Kryštofa Dostála.Cover singlu Sweet Like Candy mladého kutnohorského muzikanta Kryštofa Dostála.Zdroj: Se souhlasem Kryštofa Dostála

Kromě hudby napsal také anglický text písně, kterou i nazpíval. Skládání hudby ho ale bavilo o něco méně, než další části tvorby. Proto se postupně začal zaměřovat na psaní textů a zpěv na hudbu od jiných autorů. Tak vznikla i skladba „Sweet like candy“ (Sladká jako bonbon), kterou vydal v minulých dnech. „Žánrově tato skladba spadá do pop-punku, určitě nezapře inspiraci stylem hudby, který hraje muzikant Machine Gun Kelly, jeden z mých oblíbených interpretů“ pokračuje Kryštof Dostál.

Návrat zrestaurovaných svatobarborských zvonů do věže bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře 7. října 2022.
Připomeňte si: Svatobarborské zvony se vrátily do Kutné Hory přesně před rokem

Nyní chystá druhý singl „Take you higher“ (Vezmu tě výš), který vyjde 20. října. Jeho obal vznikl díky sourozenecké spolupráci. Mladší sestra Róza vytvořila fotografie a starší sestra Klára pak dala obalu výslednou grafickou podobu. Stejně jako první singl i druhou skladbu vydává Kryštof Dostál na internetových streamovacích platformách Spotify, Apple Music a dalších, kde působí pod uměleckou přezdívkou WholsDatwish. V porovnání s první skladbou spadá druhá píseň více do oblasti indie-rock s prvky RNB.

Kryštof DostálZdroj: Róza DostálováTím ale hudební plány Kryštofa Dostála pro letošní rok nekončí. „Do konce roku bych chtěl vydat třetí skladbu,“ uzavírá mladý muzikant. Hudbě se věnuje ve volném čase. Svůj zájem kombinuje se studiem na kutnohorském Gymnáziu Jiřího Ortena, ale i s jízdou na skateboardu ve skateparku na Klimešce a návštěvami posilovny, kam začal chodit na konci loňského roku.