A proč sranda jízda? „Každý jede jak umí, ani letos nedodržujeme zásady nejrůznějších federací. Jediné, co dodržujeme, jsou kategorie dle roku výroby vozu a dále se jede důsledně dle pravidel daných zákonem,“ vysvětlil ředitel jízdy Ota Kmínek.

Program Ratajáku:
9 hodin: přejímka a registrace
11 hodin: start 1. kola jízdy
13 hodin: start 2. kola jízdy
14.30 hodin: vyhlášení výsledků

„A pro ty, kteří se přihlásili a zkusí pokořit Rataják, vězte, že jsme kromě odboru dopravy zalarmovali také místní oddělení Veřejné bezpečnosti Strnadice. Příslušníci budou dohlížet na celou trasu jízdy a velice přísně postihovat jakýkoli přestupek na trati,“ předeslal Kmínek.

Tradice závodu sahá až do roku 1904, kdy Aloise Filipa, panského kočího u Lichtenštejnů, napadlo zdolat náročný kopec vedoucí přes celé Rataje nad Sázavou. Stal se tak jediným účastníkem nultého ročníku a tím i jeho prvním vítězem.

Rataják je to pravé pro vášnivé fanoušky veteránů, ale i pro ty, kteří si jen chtějí užít den plný krásných strojů a příjemné atmosféry. Více informací a registraci lze najít ZDE.

close Pozvánka na Rataják, jízdu veteránů do vrchu v Ratajích nad Sázavou. info Zdroj: se svolením Oty Kmínka zoom_in Pozvánka na Rataják, jízdu veteránů do vrchu v Ratajích nad Sázavou.