Naštěstí však opatření bude platit „pouze“ pro rodiče a nikoliv účastníky tanečních kurzů. Tradice tanečních tak nebude zmařená koronavirovou situací a na parket budou moci přijít tanečníci jako v dobách před koronou. „Aktuální opatření nám nezakazují dělat taneční, všechny počty dodržíme, co se týká počtu lidí v uzavřeném prostoru,“ uvedl Antonín Novák, který v Kutné Hoře vede taneční školu.

Ten zároveň podotkl, že pouze několik málo rodičů vyjádřilo obavu, zda vůbec taneční budou. „Dotazy přišly jeden den, druhý den potom vláda vyhlásila něco jiného, takže dotazy ustaly. Bylo jasné, že opatření nebudou tak přísná,“ zhodnotil vývoj situace. Taneční škola však v současné době připravuje informace pro účastníky kurzu, jak budou lekce vypadat.

Opatření však počítá se zarouškovanými rodiči – tak pravidla interpretoval podle Antonína Nováka Svaz učitelů tance České republiky, který situaci konzultoval s hygienickými stanicemi. „Účastníci kurzu budou moci být bez roušek, stejně jako lektoři, rodiče budou muset roušky mít, pokud nebudou zrovna konzumovat občerstvení,“ podotkl. Podle jeho slov jsou ale všichni spokojení s tím, že roušky nebudou muset mít tanečníci – ti by tak měli „maskované“ fotografie coby upomínku z tanečních.

Z lekcí nebudou muset zmizet ani ukázky tanečníků, kteří se mu věnují sportovně. Ovšem, jak podotkl Antonín Dvořák, tanec jako sport utrpěl v tom ohledu, že domácí soutěže fungují v podobném režimu, zato ty zahraniční jsou zrušené.

Situací se zabýval také Miroslav Vrána, který vede taneční lekce v Tanečním klubu Čáslav. Jak řekl Deníku, bude se řídit vyhlášenými pravidly. Jak ale podotkl, i v minulosti se už stalo, že se opatření vyvíjela. „Opatření se ještě mohou změnit,“ podotkl s tím, že bude záležet na aktuální situaci.

Od 1. září se roušky zavádějí plošně jen v epidemiologicky nejrizikovějších místech, předeslalo ministerstvo zdravotnictví. „Nyní je zásadní, aby lidé nezapomněli, že virus mezi námi je a jen tak nezmizí. Abychom nemuseli zavádět celostátní opatření, musíme být nyní všichni zodpovědní a obezřetní. Prosíme občany, aby dodržovali základní hygienická pravidla – mytí rukou, rozestupy od ostatních a roušky,“ apeluje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.