Jak a kdy jste vlastně zjistila, že jste dostala do vínku vzácný dar předpovídat budoucnost?
Upřímně, do svých sedmatřiceti let jsem nebyla nikdy u žádné kartářky. Tehdy jsem neměla k těmto věcem důvěru. Spíš jsem se nad nimi pousmála, než jim věřila. Jediné, čemu jsem věřila, byly sny. Z vlastní zkušenosti jsem totiž věděla, že se plní, na něco vás upozorňují a nebo vás před něčím varují. Jenže osud je takový, že vám ta změna jednou do cesty přijít musí. Seznámila jsem se 
s výbornou kartářkou a měla tu čest ji pozorovat při práci. Staly se z nás přítelkyně 
a pod jejím vedením jsem začala tyto schopnosti nalézat
i sama u sebe.


Stále jste spolu v kontaktu?
Ne, bohužel. Naše cesty se po čase rozešly, protože každá se zaměřuje na něco jiného. Nicméně jsem jí nesmírně vděčná za to, že mě přiměla k prvnímu kroku.


Studujete o magii i nějakou literaturu?
Ano, všechny čarodějky studují a neustále čtou. Sbíráme tak zkušenosti od kolegů a kolegyň, hlavně co se týče bylin a koření k léčení. 
K věštění je potřeba intuice 
a vnitřní zrak, tam žádné knihy nefungují.


Objevují se u vás náhlé vize? Jak se to vlastně projevuje?
Ne. Náhlé vize, na které se ptáte, nemívám. Mám tím na mysli ty, které mnoho lidí zná z televize. Pokud se ke mně nějaká informace sama od sebe přenese, je to vždy prostřednictvím snu. Takový sen se ale od jiných snů značně liší. Je naléhavý, živý 
a opakuje se tak dlouho, dokud ho nepochopím.


A měla jste někdy děsivý sen, který se ale proměnil v kladnou realitu?
Ano, měla. Může být sen, který se vám zdá být naprosto děsivý a nese vám dobré zprávy, a naopak – krásný sen může avizovat něco velmi zlého. Například když se ve snu uvidíte oběšená, znamená to, že budete velmi úspěšná v podnikání a práci a čeká na vás nemalý zisk.


Které techniky věštění jsou dle vašeho názoru nejoblíbenější?
Klienti, kteří mě vyhledávají, vyžadují jednoznačně hlavně tarot. Domnívám se, že je to tím, že je to praktika veřejnosti nejznámější, 
a proto jí lidé i nejvíce důvěřují. Druhou nejoblíbenější praktikou v pořadí je věštění z runových kamenů. Zaznamenala jsem, že o tuto metodu mají zájem převážně hlavně lidé, kteří už s věštci nějaké zkušenosti mají a sami se přesvědčili, že skutečně funguje. Zájem je i o výuku práce s energii.


K čarodějnictví patří i určitý styl žití, oblékání, komunikace ve společnosti, jak je to u vás?
Ano je to tak, s tím s vámi naprosto souhlasím. Každá čarodějka má svůj styl, který odpovídá tomu, jakou magii praktikuje a co je jí hlavně blízké. Tomu také odpovídá materiál, ze kterého má ušité ošacení, střih, barvy, ve kterých se cítí nejlépe, a samozřejmě i specifické šperky. Faktem ale je, že pro okolí jsme většinou poměrně výstřední a náš vzhled upoutá pozornost.


A jak tuto pozici vnímáte?
Předpokladem dobré čarodějky je naprostá vnitřní vyrovnanost a harmonie, takže jakékoliv reakce okolí, byť negativní vám na tváři vykouzlí maximálně úsměv. 
S negativní reakci se ovšem setkávám minimálně. Nejčastěji spíše vzbudím zvědavost a lidé se mě zeptají přímo, zda nejsem čarodějka.


Čarodějky a věštkyně vystupují pod uměleckými jmény. Podle čeho si je odvozují?
Každá čarodějka prochází takzvaným rituálem samozasvěcení a vybírá si své jméno, které používá pro magické účely. Jméno si může vymyslet, nebo se k ní nějakým způsobem dostane. Další možností je odvodit si pseudonym ze jmen mytologických postav a božstev. Záleží na tom, jak to ta čarodějka zrovna cítí.


Používáte pseudonym Belsea Thóra. Jaký má význam pro vás?
Mé jméno je odvozeno od jmen Belzebub a Thor. Dává mi sílu krotit temnou energii. I u sebe doma cítím jinou atmosféru a vše odpovídá mému ladění. Všude okolo vidíte spoustu svíček, kamenů, draků a různých lamp. Dávám přednost i vonným tyčinkám a koření. Kout, který je zasvěcen magii a věštění, musí každá čarodějka mít.


Setkala jste se ve vašem oboru s nějakým kuriózním případem?
Jako v každém oboru, tak samozřejmě i my čarodějky se setkáváme s různými komickými situacemi. Stala se mi před lety jedna taková příhoda, která mě vždy rozesměje. Co si budeme povídat, nejupřímnější a nejúžasnější jsou přeci děti. V místě bydliště, kde jsem tenkrát žila, bydlela i jedna mladá rodinka. Měli pětiletou dceru 
a ročního chlapečka. Byl to bytový dům a všichni sousedi tehdy věděli, kdo jsem a čím se zabývám. O tom se také 
i hodně mluvilo. Jednou jsem při návratu domů potkala tu rodinku na chodbě. Byla tam maminka, babička, ta holčička a její malý bráška. Tak jsme se pozdravili a ta malá se na mě upřeně zadívala 
a zeptala se: „Paní, prosím vás, kdo je to u vás doma ta čarodějnice?"


To musela být zvláštní situace.
Ano, byla úsměvná. Maminka s babičkou totiž úplně zkoprněly a zřejmě čekaly, že se nejspíš urazím a budu se hodně zlobit. Ale mě to přišlo spíše komické a úsměvné. 
A tak jsem se tedy k té holčičce sklonila, podívala se jí do očí a zeptala se, co by potřebovala. Ona na mě: „Víte, já bych potřebovala vědět, zda by šlo začarovat mého brášku v pejska. Maminka mi pejska nechce dovolit, ale kdyby věděla, že je to bráška, tak by ho určitě nevyhodila."


Chytrá dívka. A co na to mamka s babičkou?
Ty jejich pohledy mě dostaly. Nikdy nezapomenu na to zděšení, co ty dvě dámy měly v očích. A také na to, 
co mě stálo úsilí, abych se nezačala smát. A protože pro tu holčičku to byla opravdu vážná věc, vysvětlila jsem jí, že bratr by asi pejskem nechtěl být a že až bude větší, maminka jí pejska dovolí. Dokonce jsem zažila jednou situaci, kdy mi pán řekl, že mi jako čarodějnici nemůže věřit, protože nemám černou kočku.


Mnoho lidí si čarodějnice spojuje s černou magií. Co si vy myslíte o černé magii? Praktikovala jste ji?
Spousta lidí mi klade takovou otázku, nejste zdaleka první. Ale to je bohužel jeden velký omyl. Nic jako černá a bílá magie není. Magie je magie a je pouze jedna. To záleží na té dané osobě, k jakému účelu magii používá. 
Je zažité, že jsou bílé čarodějky, které jsou dobré, 
a černé čarodějky, které škodí. Jsme jako obyčejní lidé, dobré i zlé, a podle toho čarujeme. Ano, pokud budu chtít, mohu někomu za pomoci magie velmi uškodit jako každá čarodějka, ale použila bych k tomu naprosto stejnou magii, jako kdybych vám chtěla přičarovat třeba ženicha.


Pokud dobře rozumím, temné síly vám nejsou neznámé?
Nejsou, a pokud vás zajímá, zda používám k čarování i temné síly, odpověď zní ano. Lze používat všechny, které vás zrovna napadnou.


Říká se, že zvířata vycítí u lidí takové schopnosti, je to pravda?
Ano, je to pravda. Ale nejen takové schopnosti. Zvířata totiž vycítí naprosto vše – zemětřesení, bouřky, povodně, neštěstí i nemoc. Je to tím, že dokáží vnímat energii, jakou vyzařujeme my a naše okolí. Proto můžeme svou energií zvířata ovládat 
a komunikovat s nimi beze slov.


Co jsou to vlastně praktiky wicca?
Wicca je prapůvodní náboženství a šamanismus starých Keltů. Toto náboženství je úzce spjaté s přírodou. Za pomoci živlů (oheň, voda, vzduch a země) se využívá hlavně k věštění, léčení a magii. To slovo ve staro angličtině znamená čarodějka nebo čaroděj a zároveň lze přeložit jako „moudrý". Hlavním symbolem je pentagram, který vyznačuje sílu oněch čtyřech živlů. Historie wiccy sahá přibližně dvacet tisíc let zpět. Navazuje na stará pohanská náboženství. A jedním z nejstarších a nejznámějších mágů praktikujících wiccu byl Merlin.


Oblíbené je i věštění za pomoci numerologie. Také se tím zabýváte?
Ano, ale pouze okrajově. Jsou to úkony, které ovládám, záleží ale hlavně na přání toho člověka, který se na mě obrátí. Pokud mě se týče, numerologie a horoskopy jsou věci, které mě nijak výrazně neoslovily. Proto se jimi ani aktivně nezabývám. Ze své vlastní zkušenosti musím říci, že dnes se lidé více zajímají o práci s energií, nežli o horoskop.


Všichni známe z televize, že čarodějnice létají na košťatech. Jak to vlastně je?
Dřív byly čarodějky nejen věštkyně, ale hlavně bylinkářky a porodní báby. V dobách starých Keltů se praktikoval rituál, že když šla čarodějka k porodu, upletla březové koště. Po narození miminka s ním vymetla z celého domu zlé duchy a potom je nechala stát na zápraží, aby ochraňovalo matku a dítě. 
Od toho vznikla pověra, že létáme na koštěti.


O věštkyních a čarodějnicích se říká, že ovládají woodoo. Je to pravda?
To tak obecně nelze říci. Woodoo je prostě jistý druh magie, tak jako wicca. Pravdou ovšem je, že čarodějky woodoo jsou velice mocné 
a že bych si sama přála někdy nějakou poznat osobně. Je to ovšem druh magie, který je 
v Evropě málo rozšířený, obávám se, že bychom v naší zemi takovou čarodějku 
a nebo šamana hledali marně. Nicméně každá čarodějka se magii woodoo může naučit.


Jaký je váš pohled na budoucnost nás všech v příštím roce?
Naše ekonomika je ve skutečnosti silná a roste. I přesto, že po volbách dojde na politické scéně relativně 
k uklidnění, nám obyčejným občanům to nic pozitivního nepřinese. Bohužel sociální situace se bude nadále zhoršovat a nálada mezi lidmi nebude o nic lepší. Bude se prohlubovat rasová nesnášenlivost, zadluženost občanů 
a nesnášenlivost. V nejbližší době se nic převratného nechystá. Na to, až vyrazí občané republiky do ulic a sjednají si pořádek, budeme ještě nějaký čas čekat. Změna 
k lepšímu se ještě zdaleka nechystá.


Jak k vašim schopnostem přihlížejí vaši blízcí?
Někdo je respektuje, někdo raději nekomentuje, další obdivuje a u někoho vzbuzují obavy. Lidé nikdy nepřehlédnou někoho, kdo se od ostatních nějak odlišuje, nebo vyčnívá z řady. Ale co mě se týče, nikdy jsem s nikým neměla vůči svým schopnostem žádný problém, nebo snad nedorozumění. Spíše sem tam vyslechnu nějaký ten komentář ke svému oblečení.


Z čeho máte největší strach?
Lidé mívají strach ze spousty věcí. Z nemoci, ze smrti, z bídy, z války a nebo se bojí sebe sama. Já osobně asi zla, protože s sebou přináší krutost, lhostejnost 
a nenávist a tím i bídu, válku, hlad a nemoci. Myslím, že ho nikdy nebylo mezi lidmi tolik jako dnes, a bojím se, že bude hůř.


Ještě na závěr jedna praktičtější otázka: Kdysi jsem vyčetla na jednom z plakátů, že se jako věštkyně zúčastňujete i středověkých akcí. Kde jste se například prezentovala?
Je pravda, několika takových akcí jsem se zúčastnila, spolupracuji totiž s našimi šermíři. Lidé mě mohli naposledy spatřit loni před Jezuitskou kolejí v Kutné Hoře při příležitosti zahájení výstavy Europa Jagellonica. Cestuji ale po celé republice, nejen na středověkých akcích, ale pořádám i různé partnerské, profesní a nebo esoterické semináře.