close Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2020. info Zdroj: www.mfkh.cz zoom_in Festival odstartuje Preludium, které se koná od 21 hodin v kapli Božího těla. Posluchači se mohou těšit na vystoupení harfistky Jana Boušková a violoncellisty Jiřího Bárty. Společně zahrají skladby Jana Ladislava Dusíka, Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Oficiální Zahajovací koncert se pak odehraje v neděli 23. srpna od 19.30 hodin v chrámu sv. Barbory a zazní díla Leoše Janáčka, Felixe Mendelssohna a Roberta Schumanna.

Program festivalu pak potrvá celý týden a kromě chrámu a kaple Božího těla se bude hrát i v kostele sv. Jana Nepomuckého. Závěrečný koncert je připraven na sobotu 29. srpna v Barboře a úplnou tečku za akcí pak udělá Postludium v neděli 30. srpna v 15 hodin v kostele Zvěstování Panny Marie v Bohdanči.

Jako každý rok přijdou na festival uznávaní muzikanti. Velmi očekávaný je koncert Katty, Jiřího Pavlicy a Hradišťanu, který je přichystaný na čtvrtek 27. srpna. Kdo si však plánoval, že si na něj vstupenky teprve koupí, bude mít problém. Koncert je vyprodán do posledního místa. Stejné je to i u bohdanečského Postludia.