Za ideálního, téměř letního, počasí se terasa s nádherným výhledem na chrám svaté Barbory, kostel svatého Jakuba a do údolí říčky Vrchlice bleskurychle zaplnila prvními hosty. O pohodu se, kromě výborného jídla, postaralo kutnohorské trio Double Guitar Band s osvědčeným jazzovým a swingovým repertoárem.

Jarní řemeslný trh v Ratajích nad Sázavou
OBRAZEM: Jarní řemeslný trh lákal na velikonoční výzdobu

Zájem o festival předčil očekávání pořadatelů, do osmnácté hodiny přišlo ochutnat street food speciality téměř patnáct stovek lidí! Kuchaři servírovali jak klasiku, tedy hamburgery a domácí klobásky či trhané vepřové, tak pochutiny poněkud exotičtější, například chlebové sushi s karamelizovanou cibulí a kuřecím masem nebo vietnamskou bagetu bánh mi s masovými koulemi. Na milovníky sladkostí bylo pamatováno minidezerty, muffiny i vynikajícími pečenými čokoládovými dorty.

Výstavu s názvem Řezby a akvarely můžete v Zámecké galerii vidět až do 30. června
OBRAZEM: V Zámecké galerii vystavuje Hana Richterová své řezby a akvarely

"Měli jsme štěstí na počasí, což je pro každou akci pod širým nebem nezbytnost. Hostů bylo tolik, že jsme se měli všichni co otáčet, ale podařilo se celý den zvládnout v podstatě bez zádrhelů. Vzhledem k veskrze pozitivním reakcím návštěvníků se chystáme Mini Street Food Festival rozhodně zreprízovat," slíbila šéfová Vily U Varhanáře Jana Mazáčková.

Kutná Hora zaskočila Vysoké Mýto a zvítězila 2:1
Kutná Hora zaskočila Vysoké Mýto a po čtyřech porážkách slaví výhru