Program zahájilo komediální vystoupení spolku Chůďadlo s představením Dell Arte. Herci, jak název spolku napovídá, se pohybovali na chůdách, a kromě dlouhých nohou měli i patřičně dlouhé ruce. Do dob největší slávy pařížského kabaretu Moulin Rouge zavedl diváky svým Úvodním Kaňkánem soubor světových tanečnic Rinas Company. Ten se také postaral o závěrečnou LED show.

Zdroj: Richard Karban

Jako první divadelní představení bylo na programu vystoupení spolku Waxwing Theatre který se v mezinárodním obsazení představil s loutkovou tragikomedií pro rodinné publikum Rok prasete. I druhé večerní přestavení bylo mezinárodní. Československá dvojice Michaela Vrbová a Jakub Janíček z Divadla z Truhlice zahrála osm vtipných příběhu ve hře Mezi mužem a ženou.

Koncert kutnohorské kapely PS na zahradě restaurantu Dačický 19. 8. 2022
Video, foto: S hudebním létem u Dačického se rozloučila kutnohorská kapela PS

V sobotu program začíná v 16 hodin koncertem kapely Kluci ZND, po kterém následuje představení Tůlavého divadla Podivuhodné hodiny literatúry Hany a Matúša. Z jiného soudku bude vysoupení komediálních artistů Flying Boys.

Vrcholem festivalu bude představení Hodně smíchu a pár slz v podání Terezy Kostkové a Carmen Mayerové. Program pak uzavřou Synové bouře a Novus Origo s ohňovou a laserovou show.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Organizátor akce se jmenuje Václav Veselý, ale přátelé mu říkají většinou Wendy. Tyjátrfest pořádá již 23 let ve svém domácím amfiteátru v kutnohorské městské části Kaňk.