V komedii o tom, jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené, uvidí diváci Jiřího Mádla a Terezu Rambu a v kině navíc čeká na prvních 100 zasloužilých „fotrů“ i překvapení.

V Kině Miloše Formana se ale diváci dočkají i promítání nového českého filmu Davida Ondříčka – Zátopek o Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně. V hlavních rolích manželů – olympioniků excelují Martha Issová a Václav Neužil. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě, ale také o jedinečném vztahu dvou lidí, kteří spolu navzdory překážkám strávili celý život.

Oba premiérově promítané filmy se dočkají v Kině Miloše Formana několika repríz. „Vzhledem k omezené kapacitě kinosálu doporučujeme místa předem rezervovat, případně si lístky rovnou zakoupit na webu kina. Přeci jen je momentálně povoleno obsadit pouhých pětasedmdesát procent kapacity sálu," uvedla ředitelka Lada Bartošová.

Od pátku 13. srpna do neděle 22. srpna bude navíc v Čáslavi na divadelním dvoře opět promítat komorní letní kino, které historicky poprvé promítalo letos v červenci a nabídlo divákům opravdu příjemnou atmosféru s komfortním zázemím.

close Srpnový program letního kina na dvoře Dusíkova divadla v Čáslavi. info Zdroj: archiv divadla zoom_in Srpnový program letního kina na dvoře Dusíkova divadla v Čáslavi. Srpnový program letního kina se zaměřuje na světovou kinematografii různých žánrů. Na své si přijdou milovnicí hororů – Kruhy, Psycho, muzikálů - Mamma Mia!, ale i milovníci dnes již filmové klasiky oceněné mnoha Oscary – Podraz, Anglický pacient či lehce erotických snímků – Padesát odstínů šedi.

Komorní letní kino promítá na nádvoří Dusíkova divadla v Čáslavi, vždy po 21.hodině, a to jen za příznivého počasí. Lístky na jednotlivá promítání je možné koupit přímo před projekcí. V areálu komorního letního kina je možné si zapůjčit posezení nebo si přinést vlastní deku, udělat si u filmu piknik a využít možnost občerstvení v místní divadelní restauraci.

Komorní letní kino Čáslav
Komorní letní kino na divadelním dvoře zahájilo svou činnost letos v červenci. Provoz letního kina byl přesunut po několikaleté odmlce z areálu lesoparku ve Vodrantech. V současné době má komorní letní kino maximální kapacitu necelých 150 míst, disponuje divadelní restaurací Místo u dvou přátel a využívá nové sociální zázemí moderní přístavby Dusíkova divadla.

Kompletní program Kina Miloše Formana i Komorního letního kina diváci najdou ZDE.