Před budovou kulturního domu se souboru dostalo milého uvítání od pořadatelů z řad členů místního divadelního spolku Jiřího Voskovce. Byl mu předán pamětní list a každému z herců byl věnován skleněný hrnek s logem samotné přehlídky.

Úvodní scénku opět sehrála dvojice místních herců Tomáš Kuchler a Radek Tupý v rolích Voskovce a Wericha. Po ní následovala píseň ze scény Osvobozeného divadla Klobouk ve křoví, v podání vokálního tria Sekundičky. Na kytaru je doprovázel Milan Štědra.

Hra Kabaret proti nám! odkazovala na mnohým známý televizní zábavný pořad Televarieté, který se vysílal do roku 1998. Kabaretem diváky provázela vtipná dvojice moderátorů. Na jevišti se prostřídalo několik žánrů - scénky, zpěv, poezie a na závěr vystoupil i kouzelník. Scénář a texty písní napsal Jan Duchek, autorem hudby je Lukáš Habanec.

Na představení se přišla podívat necelá osmdesátka diváků, která herce odměnila velkým potleskem. V této době je to opravdu velká účast, zatím nejvyšší od zahájení letošní přehlídky.

Vladimír Trmal